У Запорізькій області майже 70% офіційно безробітних втратили роботу через війну
В обласному центрі зайнятості проаналізували стан ринку праці, його зміни та можливості з початку широкомасштабної війни в Україні.
З початку повномасштабного вторгнення станом на першу декаду серпня статус безробітного у Запорізькій області отримали 14,2 тисячі громадян, з них 58% – жінки. Серед цих людей 70% втратили роботу через війну. З них 3,5 тисячі, що звернулися по допомогу, вдалося працевлаштувати, найчастіше це робітники з обслуговування та експлуатації устаткування, водії, трактористи, ремонтники, підсобні робітники.
Такі дані під час прес-конференції у Запорізькому офісі Східноукраїнського центру журналістської солідарності навела директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірини Дуднік.
За даними Центру, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб збільшилась вдесятеро і складає 1676 чоловік, з яких працевлаштовані за сприяння служби зайнятості 266. В той же час за цей період втричі зменшилась кількість вакансій та роботодавців, які співпрацюють зі службою зайнятості, що складає відповідно 4,7 та 1,4 тисячі. Станом на сьогодні на одну вакансію претендує 28 безробітних проти 9 осіб в минулому році. Але, треба зауважити, що робота в місті є, відкритих вакансій наразі налічується 640.
Ірина Дуднік зауважила, що у воєнний час деякі програми для перепрофілювання з навчанням новим професіям більше не фінансуються державою, відмінені законодавчі норми отримання допомоги по безробіттю протягом тривалого часу, складають лише два місяці замість 2 років.
Люди, які опинились в скрутному становищі втративши роботу, можуть отримувати консультації та допомогу в Запорізькому центрі зайнятості, Запорізькій філії, м. Вільнянськ, смт. Новомиколаївка за допомогою електронної пошти, чат-ботів, порталу « Дія», в будь-який спосіб.
Один із нових напрямків надання державної допомоги – це програма компенсації роботодавцю за працевлаштування безробітних. За цим напрямком вже влаштовано близько 500 осіб на «Мотор Січ», «Запоріжсталь». На рахунки роботодавців вже перераховані перші суми в розмірі 2,7 млн грн.
Ще один вид допомоги – фінансування підприємству вимушеного простою. Цією програмою в Запоріжжі вже скористувались деякі підприємства, серед яких автомобільний завод, «Неон», «Елтіз» та інші.
З 1 липня 2022 року відкрито нові можливості для людей, які втратили роботу під час війни та вирішили започаткувати власний бізнес шляхом отримання мікрогранту на його створення та розвиток. На сьогодні Запорізьким обласним центром зайнятості розглянуто більше ста бізнес-проєктів та проведено біля сорока співбесід із заявниками. Сімнадцять з них вже ухвалені і отримали гранти у розмірах від 50 до 250 тисяч гривень.
Джерело: прес-служба Запорізького обласного центру зайнятості
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради