В області планують розробити Регіональну програму заходів зі створення безбар’єрного простору на 2021 рік
Важливі аспекти реалізації проєкту Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні обговорили учасники засідання колегії Запорізької ОДА.
В засіданні, яке очолив голова ОДА Олександр Старух, взяли участь голова обласної ради Олена Жук та перший заступник голови обласної ради Людмила Любім, керівники територіальних громад області, правоохоронці. Захід відбувався з дотриманням карантинних обмежень, деякі учасники брали участь в засіданні колегії онлайн.
Питання доступності до лікарень, закладів освіти, державних установ для людей з інвалідністю у Запорізькій області залишаються актуальними. За результатами проведеного аудиту встановлено, що більшість об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури не відповідають вимогам доступності. Втім, поточний стан безбар’єрності незадовільний по всій Україні. 99% громадських та житлових будівель не відповідають вимогам інклюзії, а понад 60% українців стикалися з соціальними бар’єрами. Такі результати досліджень, які проводились в рамках підготовки Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору. Стратегія містить шість напрямків безбар’єрності: суспільна, освітня, економічна, громадська, цифрова та фізична.
Для створення відповідної обласної програми залучать пропозиції територіальних громад та громадських організацій області.
До слова, голова осередку Запорізької обласної громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» Оксана Яркіна представила присутнім програмне забезпечення, що допомагає викликати перекладача жестової мови. Послугами такого перекладача можна скористатися з допомогою електронного пристрою в будь-який час і в будь-якому місці.
Ще одна тема, яку розглянули на засіданні колегії Запорізької ОДА – хід виконання державного проєкту «Велике будівництво» у Запорізькій області.
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради