У Запорізькій обласній лікарні провели масштабні та унікальні операції з пересадки органів —шанс на життя одночасно отримали 4 пацієнти
В ніч з 15 на 16 березня зусиллями великої команди фахівців Запорізької обласної лікарні та колег з Інституту серця (Київ) були проведені унікальні операції з трансплантації серця, печінки та нирок від посмертного донора.
Донором виступив 47-річний пацієнт, у якого констатували смерть мозку. Його родичі прийняли непросте, але водночас мужнє рішення — дали згоду на посмертне донорство. Тим самим подарували шанс на життя одразу 4 пацієнтам, для яких трансплантація стала єдиним порятунком.
— Нас повідомили про те, що в ЗОКЛ є необхідний донор серця. За годину двадцять зі своєї клініки ми приїхали в інший кінець міста в аеропорт, чартерним рейсом за 40 хвилин прилетіли в Запоріжжя і через 15 хвилин вже були в лікарні. Працювати почали буквально «з коліс». Операція з трансплантації серця почалася пізно вночі й тривала понад 7 годин. Паралельно в інших операційних проводилася операція з трансплантації печінки та нирок. Терміновість проведення такої унікальної операції в тому, що серце «чекати» не може. Його потрібно пересадити протягом максимум 3,5 години, що ми з успіхом і зробили, — розповів лікар-кардіохірург, професор, заслужений лікар України, директор Інституту серця Борис Тодуров.
Зараз чоловік з новим серцем знаходиться в реанімації Запорізької обласної лікарні, він уже прийшов до тями.
— За кожним фактом трансплантації завжди стоять чиїсь долі. В цьому випадку молодого чоловіка, який потребував пересадки серця. Ми, коли заходимо в операційну, зосереджуємося на технічних деталях, але не забуваємо про те, що завжди, вийшовши з операційної, потрібно розповісти родичам про результат нашої роботи. Операції передувала хвилина мовчання, ми віддали данину поваги пацієнтові, якому констатували смерть мозку, а також висловили величезну вдячність його рідним за мужність і силу піти на такий крок. Будемо сподіватися, що докладені зусилля для порятунку 4 пацієнтів подарують їм нове життя, — прокоментував ректор ЗМАПО, завідуючий кафедри госпітальної хірургії ЗДМУ, член-кореспондент НАН України, професор, д. мед. н. Олександр Никоненко.
Всі операції проводилися в декількох операційних, понад 20 годин над порятунком життів пацієнтів працювали більше 50 фахівців.
- Я гордий, що багаторічний досвід і професіоналізм наших фахівців дозволяють проводити такі масштабні операції на базі Запорізької обласної клінічної лікарні. І я вдячний кожному, хто брав і бере участь в процесі роботи великої мультидисциплінарної команди: бригадам по забору органів та підготовці реципієнтів, хірургам, перфузіологам, анестезіологам, середньому та молодшому медичному персоналу, фармацевтичній службі, представникам станції переливання крові та іншим. Ми сповнені оптимізму й сподіваємося, що найближчим часом вийдемо на більш масштабний рівень, що дозволить проводити такі операції всім, хто їх потребує, тим самим виконуючи свою головну мету — повертати якість життя нашим пацієнтам, — резюмував директор КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня», депутат Запорізької обласної ради ЗОКЛ Ігор Шишка.
Фото та інформація надані прес-службою КНП «ЗОКЛ»
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради