Обласна рада розпочала комплексну перевірку обласної фтизіатрії

На засіданні 38-ї позачергової сесії депутати прийняли рішення про створення тимчасової контрольної комісії, яка розробить рекомендації та пропозиції щодо покращення роботи фтизіопульмонологічної служби на території області. Вчора члени комісії розпочали роботу у виїзному режимі.

Нагадаємо, що головою комісії обрано депутата облради Олега Буряка. В роботі комісії також взяли участь начальник управління з питань соціально-економічного розвитку та бюджету Оксана Клиба, депутати обласної ради Олена Клімченко, Василь Хвостак та помічник депутата обласної ради, члена комісії  Геннадія Шевченка, Дмитро Луц.

Згідно з реформою галузі охорони здоров’я, ряд комунальних установ Запорізької обласної ради було приєднано до КУ «Запорізький обласний протитуберкульозний клінічний диспансер». На підставі рішення від 27.02.2020 № 9 комунальну установу було реорганізовано у комерційне неприбуткове підприємство, до складу якого сьогодні входять ще 9 фтизіопульмонологічних відділень, що знаходяться на території Запорізької області. Наразі, в результаті об’єднання скорочується велика кількість медичного й адміністративного персоналу, ліквідовуються підрозділи та лабораторії, підприємству не вистачає фінансування.

Саме з метою перевірки реального стану речей та діяльності директора новоутвореного КНП члени комісії перевірили 3  об’єкти   – безпосередньо КНП «Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» та два дитячих відділення № 1 та № 2. Останнє, до речі, вже понад рік не можуть ввести в експлуатацію.

Під час зустрічі з членами контрольної комісії директор КНП Олександр Тищенко розказав про діяльність центру, фінансування, кадрові зміни та реорганізацію підрозділів. Акцентував увагу на незадовільному фінансуванні – у цьому році воно скоротилося на 50% проти минулого. Крім того, члени комісії були присутніми на процедурі підписання колективного трудового договору, тож змогли поспілкуватися ще й з працівниками підприємства. Серед нарікань від спеціалістів відділень звучали такі: ліквідація лабораторій на місцях, необхідність виготовлення печаток «власним коштом», скорочення ліжкомісць,  персоналу і т.д.

Далі члени комісії відвідали дитяче відділення №1, яке на сьогодні залишається єдиним місцем у всій області, де приймають пацієнтів від 0 до 18 років з різними формами туберкульозу. Завідувач відділення Людмила Чернишова ознайомила депутатів із  закладом й складнощами, з якими сьогодні стикається обласна система допомоги дітям, хворим на туберкульоз.

- Наше відділення розраховане максимум на 35-40 ліжкомісць, а ми розташовуємо зараз 49 дітей і облаштували 50 ліжок.  Дітям не вистачає цієї території. До того ж, у зв’язку з реформуванням не вистачає коштів на харчування, медикаменти та оплату заробітної плати. У мене у відділенні зараз 29 осіб персоналу. Ми не здатні забезпечити дітей усім необхідним.

За сприяння німецького агентства з розвитку (Німецьке товариство міжнародного співробітництва – GIZ) ще у милому році було реконструйовано дитяче відділення № 2. Воно має більшу площу, розраховане на 78 дітей (проте з огляду на фінансовий стан може прийняти лише 40), оснащене новітньою системою пожежної безпеки (сигналізація, система оповіщення, спеціальне обладнання для швидкої евакуації), сантехнікою та кухонним начинням, новітніми тепломережами, будівля енергоефективна. Тут діти матимуть змогу перебувати разом з одним з батьків. Втім, через проблеми, що виникли із документацією, підрядному підприємству, яке виконувало ремонтні роботи, не виплатили 3,6 млн грн. Зараз питання вирішується у судовому порядку, а тим часом нове  відділення не працює.

За результатами перевірки члени комісії вже розробили ряд рекомендацій. Голова комісії Олег Буряк підбив підсумки першого виїзного засідання ТКК:

- Ми вже сьогодні бачимо недоліки і можемо у звітах формувати свої зауваження та рекомендації. Ми спільно з працівниками КНП маємо стати інструментом розв’язання болючих питань. Спільними та злагодженими діями депутатів облради, членів комісії та фахівців фтизіопульмонологічного лікувально-діагностичного центру виробити механізм, який допоможе оминути кризу. Адже наша область по захворюваності на туберкульоз знаходиться в лідерах. І для директора центру в мене одна порада – головний лікар має, в першу чергу, бути менеджером, а вже потім лікарем-практиком. Саме від вас залежить, наскільки буде ефективним ваше підприємство, чи буде почуте те чи інше питання на рівні влади, яка завжди відгукнеться та надасть вам підтримку, в тому числі і в питанні фінансування.

Попереду ще декілька перевірок відділень фтизіопульмонологічної служби, що знаходяться в області. На черзі – стаціонарне Мелітопольське протитуберкульозне відділення. За результатами комплексного аналізу усіх проблем, які сьогодні наявні у КНП та підпорядкованих йому відділеннях, члени комісії сформують пакет пропозицій і рекомендацій, які будуть подані на розгляд сесії Запорізької обласної ради.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
14.08.2020