В центрі уваги – питання людей: відбулося засідання комісії з гуманітарної політики
На порядку денному засідання комісії Гуманітарної політики Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України було розглянуто низку важливих питань, частина з яких виникла через повномасштабне вторгнення. Участь в обговоренні взяла депутатка Запорізької обласної ради, голова постійної комісії з гуманітарних питань Світлана Македонська. Перед засіданням протягом тижня над питаннями порядку денного працювали підкомісії.
Зокрема, учасники засідання розглянули питання житла для внутрішньо переміщених осіб, яке набуває все більшої актуальності та потребує якнайшвидшого вирішення. Серед пропозицій, наданих членами підкомісій, прозвучало пільгове кредитування на житло для ВПО, аудит фонду нерухомого майна, яке може бути використане після ремонту для проживання ВПО, розробка місцевих програм, які будуть включати заходи, спрямовані на соціальну підтримку ВПО, їх працевлаштування та зайнятість.
Також було опрацьоване питання осіб з інвалідністю, які за станом здоров’я потребують постійного стороннього догляду. Комісія взяла до відома пропозицію провести оцінювання потреб осіб похилого віку, осіб з інвалідністю у соціальних послугах (догляду вдома, паліативного догляду, стаціонарного догляду, підтриманого проживання) та на основі отриманих результатів виділити кошти на постійний догляд з різних джерел фінансування.
Важливим питанням став юридичний нюанс, коли виникає необхідність проходження кожні два роки судово-психіатричної експертизи особам з інвалідністю з дитинства І групи (підгрупи А або Б), а судовий розгляд затягується. Людина на цей час вважається дієздатною, хоча по факту такою не є, але опіка на цей час припиняється. Учасники комісії запропонували скасувати термін дії рішення суду два роки для осіб з інвалідністю І групи з дитинства, та визнати їх недієздатними безстроково, з можливістю перегляду статусу за потреби.
Окремим блоком комісія розглянула освітні питання: максимально можливий перехід до очного навчання з урахуванням безпекової ситуації, створення умов для надання спеціальної та інклюзивної освіти дітям з особливими освітніми потребами в кожній громаді та організацію кадрового потенціалу під цю задачу, покращення роботи мережі їдалень та харчоблоків.
Щодо проблемних питань культури, на комісії розглянули пріоритетність консервації та відновлення пам’яток культурної спадщини саме національного рівня, і на підставі місцевих переліків на державному рівні сформувати єдиний перелік пріоритетних об’єктів культурної спадщини.
Усі розглянуті питання будуть опрацьовуватись надалі на різних рівнях для того, аби покращити умови життя, навчання та роботи для українців.
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради