Зрадника України достроково позбавлено депутатських повноважень

Депутата обласної ради Миколу Пастушенка позбавлено депутатських повноважень відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» без прийняття відповідного рішення сесії за вироком суду.

Ст.5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» визначає перелік підстав для дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради. Так, повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності перелічених підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради у разі, в тому числі, набрання законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до позбавлення волі, або набрання законної сили рішенням суду, яким його притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією, та застосовано покарання або накладено стягнення у виді позбавлення права займати посади або займатися діяльністю, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Жовтневий районний суд м.Запоріжжя виніс вирок щодо дніпрорудненського колаборанта: депутату Запорізької обласної ради, який у травні 2022 року добровільно зайняв посаду «главы военно-гражданской администрации г. Днепрорудное» та проголосив себе «головою Дніпрорудненьської міської ради» судом призначено покарання 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах влади строком на 15 років з конфіскацією майна.
             

Судовий розгляд справи проводився без обвинуваченого (спеціальне судове провадження) за участі захисника, якого було призначено державою.

З вироком суду можливо ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером справи № 331/2250/22.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
06.03.2023