Зміни до карантинних заходів від сьогодні прийматимуть регіональні комісії ТЕБ та НС

Відповідне рішення було прийняте Кабінетом міністрів України 17 червня, а з 22 – постанова № 500 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» набуває чинності.

Відтепер посилення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиниць на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке приймається за поданням головного державного санітарного лікаря регіону, з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності у регіоні ознак для посилення протиепідемічних заходів відповідно до відомостей, опублікованих на офіційному вебсайті Міністерства охорони здоров’я.

У разі відповідності епідемічної ситуації в регіоні ознакам для посилення протиепідемічних заходів протягом трьох днів поспіль регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій збирається позачергово та приймає рішення про посилення протиепідемічних заходів з урахуванням результатів оцінки поточної епідемічної ситуації в регіоні.

Регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважається той, в якому наявна одна з таких ознак:

-завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50 відсотків;

-середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;

Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 застосовується у разі реєстрації понад 8  випадків на 100 тис. населення сумарно за останні сім днів.

Рішення про посилення протиепідемічних заходів може бути скасовано не раніше ніж через сім днів з дня його прийняття з урахуванням результатів оцінки поточної епідемічної ситуації.

У регіонах, в яких здійснюється посилення протиепідемічних заходів, можуть встановлюватися за поданням головного державного санітарного лікаря регіону особливості діяльності та обмеження щодо:

-проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів;

-діяльності закладів, що надають послуги з розміщення;

-здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень у міському, приміському, міжміському внутрішньообласному та міжобласному сполученні;

-перевезення пасажирів метрополітеном;

-відвідування закладів дошкільної освіти;

-роботи закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів, закладів культури;

-діяльності закладів харчування.

 

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
22.06.2020