Зміцнення ролі обласних рад у євроінтеграції: курс на згуртованість і розвиток

Очільники обласних рад обговорили нагальні питання регіональної політики та внесли низку пропозицій щодо розвитку самоврядування та посилення ролі депутатів у провадженні регіональної політики.

У зустрічі «Роль обласних рад в процесі євроінтеграції України», яка була ініційована комітетом ВРУ з питань державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, взяли участь більшість голів облрад, а також народні депутати України, заступники керівництва Офісу Президента України та представники міністерств. До ZOOM-конференції долучилася і голова Запорізької обласної ради Олена Жук.

-Обласні ради продемонстрували свою стійкість в умовах воєнного стану. Депутати працюють, розробляють програми, працюють над наслідками війни в громадах. Роль обласних рад в розбудові реформи децентралізації, регіональній політиці є дуже важливою, - зазначив Олексій Кулеба, заступник Керівника Офісу Президента України.

Учасники зустрічі акцентували на тому, що в Україні потрібно розвивати політику згуртованості та збалансованого розвитку, адже взаємодія з іншими громадами та побудова міцних відносин з закордонними громадами позитивно вплинуть на розвиток громад всієї країни.

-Попереду процеси реалізації проєктів регіонального розвитку, тому роль обласних рад буде ще важливішою, це особливо стосується і процесів євроінтеграції. При державному плануванні потрібно вже зважати на інтереси переміщених всередині країни людей, бо ми не знаємо, скільки вони будуть жити в нових містах - можливо, поколіннями. Тому ми маємо переглядати підходи відповідно до класифікації територій в залежності від безпекового фактора, рівня руйнувань, акцентувати на регіональних потребах громад. Також буде переглядатися питання адміністрування базових податків, - анонсував перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко.

Наразі у Верховній раді зареєстровані законопроєкти, які дають більше можливостей для обласних рад у веденні регіональної політики. Зокрема, там враховані запити представників регіонів, які щодня страждають від російської агресії, про можливість проведення сесій обласних рад в режимі онлайн.

Також на зустрічі підіймати питання адміністрування та розподілу податків, важливості міжрегіонального транскордонного співробітництва та активного залучення у процеси євроінтеграції. Надалі учасники планують проводити подібні зустрічі частіше.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
18.09.2023