Жителі Запорізької області невдовзі матимуть змогу безкоштовно пройти курс радіотерапії на сучасному лінійному прискорювачі (ВІДЕО)

На території КНП «Запорізький регіональний протипухлинний центр»  Запорізької обласної ради завершують пуско-налагоджувальні роботи нового лінійного прискорювача.

Невдовзі осучаснене відділення радіології прийматиме перших пацієнтів.

- З моменту зародження ідеї створити серйозний центр радіотерапії до її реалізації пройшло всього два роки. Опромінювання лінійним прискорювачем пухлин є золотим стандартом у всьому світі. Відтепер ця технологія на одному з кращих апаратів буде доступна і жителям Запорізької області, – зазначив директор КНП «Запорізький регіональний протипухлинний центр» Запорізької обласної ради Михайло Єсаянц.

Нагадаємо, будівництво блоку дистанційної променевої терапії, розрахованого на два лінійних прискорювачі, розпочалось в вересні 2019 року. До реалізації ініціативи тоді долучилися депутати Запорізької обласної ради. Сьогодні у двоповерховій будівлі завершується наладка складних комунікацій. Перший лінійний прискорювач шведської фірми Elekta вартістю 65 млн грн налагоджують спеціалісти. Такого апарату для радіотерапії онкологічних захворювань не має жоден медичний центр України. Його ефективність – надвисока. Це доведено найкращими фахівцями – і вітчизняними, і закордонними. Апарат працюватиме у дві зміни по 6 годин кожна. Таким чином, медики матимуть змогу надавати послуги з радіотерапії близько 600 пацієнтам щороку. Для жителів Запорізької області цей сервіс буде безкоштовним. Той апарат, який сьогодні працює у відділенні радіотерпії, продовжить свою роботу.

Додатковий функціонал новозбудованого корпусу – сучасний комп’ютерний томограф. З обладнанням комунікацій його вартість становить 21 млн грн.

Запорізька обласна рада приділяє питанням профілактики і лікування онкологічних захворювань першочергової уваги. Адже на обліку в обласному протипулинному центрі сьогодні перебувають близько 51 тисячі жителів Запорізької області. Тільки в 2019 році – близько 6 тисяч нововиявлених пацієнтів.

- Допомогти людям у лікуванні хвороби, підвищити якість життя тих, хто стикнувся з проблемою онкології, - це завдання всіх гілок влади. Тому Запорізька обласна рада 8-го скликання докладатиме зусиль, аби в Запорізькому регіональному протипухлинному центрі з’явився другий апарат для дистанційної променевої терапії. Це збільшить кількість пацієнтів, які потребують такої допомоги, - зазначила голова Запорізької обласної ради Олена Жук.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

 

Дата публікації: 
18.01.2021