Збереження комплексу споруд Веселянської волосної лікарні – головна умова за різних умов використання майна

Про це йшла мова під час виїзного засідання робочої групи на територію с. Веселянка Запорізького району. Мета робочої групи – пошук ефективного використання майна «Комплекс споруд Веселянської волосної лікарні».

Робочу групу очолює депутат обласної ради Дмитро Майстро. До її складу увійшла також перший заступник голови облради Людмила Любім, які разом з представниками територіальної громади, музею «Садиба Попова» та керівництвом  фтизіопульмонологічного центру (майно перебуває в оперативному управлінні КНП «Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» ЗОР) оглянули територію та на власні очі перевірили стан будівель.

Лікарня не використовує ці приміщення майже 2 роки, тож керівництво фтизіопульмонологічного центру наполягає на тому, аби передати майно задля раціонального його використання – приміщення потребують належного догляду. Крім того, розпорядженням голови облдержадміністрації від 03.06.2021 № 372 лікарню занесено до переліку об’єктів культурної спадщини Запорізької області.

До складу Веселянської лікарні входять 8 внутрішньо комплексних об’єктів, з яких 7 є комунальною власністю Запорізької обласної ради: 2 лікувальні корпуси, 1 адміністративний, їдальня та бібліотека, льодовик, усипальниця та цегляний паркан.

Взяти цей комплекс на баланс виявили бажання Новоолександрівська громада, на території якої саме і знаходиться лікарня, та музей-заповідник «Садиба Попова».

Під час екскурсії староста Новоолександрівської сільської ради Світлана Андреєва зазначила, що жителі бажають бачити цей комплекс у громаді та мають декілька варіантів його використання – як хоспіс, лікарня, аптека  чи  реабілітаційний  центр для АТОвців. Можливо навіть об’єднати якісь з них у цих приміщеннях:

- Ми зовсім не проти туристичних маршрутів та пам’яток і тільки підтримаємо цей напрямок, проте мешканці громади хочуть розпоряджатися майном на власний розсуд.

Представники ж Садиби Попова навпаки не бачать розвитку туризму та збереження пам’яток архітектури, якщо лікарню не буде приєднано до музею-заповідника.

За результатами учасники робочої групи одностайно вирішили надати сторонам час до 7 серпня для підготовки необхідної аргументації та документації:

-Влаштуйте громадські слухання, приготуйте офіційні пропозиції на паперах щодо розвитку цієї території та надайте робочій групі. Ми маємо з ними ознайомитися і вже потім приймати виважене рішення в інтересах громади, - резюмував голова робочої групи Дмитро Майстро.

Очевидно, що  в такому стані експлуатація лікарні є неможливою і перш ніж приступити до роботи необхідно проводити реконструкцію та обов’язковий ремонт, - зауважила перший заступник голови облради Людмила Любім:

-Ми сьогодні почули безліч думок. Проте найголовніше, що має врахувати кожен з вас – це кошти. Кошти на створення кошторисно-проєктної документації, на реконструкцію, на утримання і т.д. Також важливо враховувати, що це пам’ятка архітектури і тут ми маємо працювати виключно в законному руслі. А також не забувайте, що з моменту отримання об’єкту на баланс має пройти 3 роки перш ніж його можна буде перепрофілювати, оскільки цей комплекс перш за все - медичний заклад, - закцентувала Людмила Любім.

Підбиваючи підсумки, присутні згодилися зібратися на чергову нараду  вже після детального ознайомлення з документами, які мають надійти від охочих прийняти об’єкт на баланс.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
07.07.2021