Завдяки Хортицькій національній академії Запоріжжя приєдналося до марафону жіночого здоров’я

В навчальному закладі реалізували проєкт «Самодіагностика раку молочної залози в молодих українок». Сьогодні наукова спільнота Хортицької національної академії разом з польськими партнерами підбили підсумки третього, завершального його етапу.  

Проєкт запроваджений програмою RITA Region in transition та співфінансується польсько-американським фондом Свободи.  Його мета – підвищення рівня обізнаності жінок в усьому світі щодо ефективності ранньої діагностики раку та самодіагностики, формування відповідальності  й культури дбайливого ставлення до свого здоров’я. Учасники проєкту  проходять спеціальне  навчання й мають поділитися отриманими знаннями з більшою кількістю жінок. Так, Хортицьку національну академію в цьому проєкті представила завідувач кафедри фізичної реабілітації, професор, доктор наук фізичного виховання та спорту Тетяна Одинець. Вона виступила координатором проєкту у Запоріжжі.

Тетяна Одинець поділилася, що після навчання в університеті вищої школи економіки м. Бидгощ (Польща) щодо самодіагностики раку молочної залози, відповідного тестування, разом із колегами поділилися отриманими знаннями зі студентами та викладачами академії. Програмою вдалося охопити  100  молодих жінок.

Про важливість раннього виявлення раку молочної залози та особливості розвитку патології під час зустрічі  із запорізькими науковцями говорив хірург-онколог Вітольд Ковальський. Вже багато років він працює у клініці м. Бігдощ, яка спеціалізується саме на цьому онкологічному захворюванні.  За його словами, кожний четвертий випадок онкопатології у жінок в усьому світі – це рак грудей, не часто, але його діагностують також і у чоловіків. Ефективність лікування напряму залежить від того, наскільки вчасно хворі звертаються до лікаря й отримують необхідне лікування.

-Дуже багато жінок помирають від раку молочної залози через запізнення із діагностикою. І чому б не навчати дівчат самодіагностики в університеті? Ми можемо змінити кількість пізнього виявлення раку і врятувати жінкам життя, - підкреслив у своєму виступі пан Ковальський.

Спеціалісти п’яти університетів навчили вже понад тисячу осіб. Якщо вони передаватимуть цю інформацію далі, кількість людей, які вмітимуть робити самодіагностику, збільшиться, - переконані ініціатори проєкту.  В Україні до так званого марафону жіночого здоров’я приєдналися, окрім Запоріжжя, Херсон, Харків, Житомир та Львів.

В офіційній зустрічі щодо підсумків завершального етапу проєкту «Самодіагностика раку молочної залози в молодих українок»  взяли участь також канцлер Університету економіки м.Бігдощ Філіп Сікорі, польські науковці, заступник директора Департаменту освіти і науки Олена Сороченко та перший заступник голови обласної ради Людмила Любім.

Ректор Хортицької національної академії Валентина Нечипоренко подякувала представникам обласної влади за увагу до ініціатив академії, а польським партнерам  - за довіру й підтримку у розвитку нових підходів у науці та практичному застосуванні методів  реабілітації. 

Перший заступник голови обласної ради Людмила Любім зауважила, що отриманий педагогами Хортицької академії досвід є вкрай  важливим, тож цей просвітницький проєкт слід продовжити.

- Отриманий досвід є неоціненним, а здоров’я молодих жінок – дуже важливим, адже всі ми розуміємо, наскільки актуальною є проблема онкозахворювань  не тільки в нашому регіоні. Думаю, такі проєкти слід розвивати й підтримувати, тож обласна рада в цьому вам буде надійним партнером, - підкреслила Людмила Любім.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради 

 

Дата публікації: 
21.05.2021