Завдяки додатковим коштам школи Запорізької області зможуть завершити розпочаті реконструкції та ремонті роботи

Голова Запорізької обласної ради Олена Жук здійснила робочу поїздку до Бердянського району й ознайомилася з ходом будівельних робіт у закладах освіти. Разом з нею на території працювали депутати обласної ради.

Зокрема, голова облради відвідала чотири школи та Приморський професійний аграрний ліцей, обговорила з освітянами нагальні проблеми та можливі кроки задля підтримки галузі. Одна з них – належне фінансування розпочатих реконструкцій, які місцеві громади не можуть забезпечити самостійно.

На сесії облради, яка відбулася 18 березня, депутати внесли зміни та доповнення до кошторису області  на 2021 рік, тож  навчальні заклади отримали додаткове фінансування. Приміром, у Коларівській  загальноосвітній школі ремонтують спортивну залу. Кошти на заміну підлоги направлять з обласного бюджету. Місцеві школярі демонструють успіхи у волейболі, два роки поспіль ставали призерами районного етапу військово-патріотичної гри «Сокіл" («Джура»). Директор КЗ «Навчально-виховний комплекс «Коларівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» Володимир Михайлов зауважив, що вчителі підтримують і заохочують дітей до занять спортом.  

Після руйнування будівлі школи у 1943-му році, її відновили лише у 70-х роках. Сьогодні вона оснащена автономною системою електроопалення, має сучасну каналізацію, у минулому році здійснено ремонт їдальні, встановлено автоматизовану пожежну сигналізацію. Устаткування школи відповідає вимогам Нової української школи. Проте будівля всеодно стара (школу зведено ще у 1932-му році) і постійно потребує додаткових вкладень: на реконструкцію фасаду, заміну даху, облаштування шкільного подвір’я. Навчаються тут 90 учнів, з них 20 – вихованці дошкільної ланки.

З 20-х років минулого століття відраховує свою історію і Банівська загальноосвітня школа. Нова будівля навчального закладу зведена у 1965-му році. Реконструкцію здійснює департамент капітального будівництва ОДА. І освітяни, і депутати обласної ради розраховують, що вже до 1 вересня роботи будуть завершені, а в новий навчальний рік діти прийдуть до оновленої школи. На реконструкцію прибудови до Банівської ЗОШ скерують 2,8 млн грн.

Підтримку з обласного бюджету отримала також КЗ «Спеціалізована школа загально-освітній навчальний заклад № 1 І-ІІІ ступенів м. Приморська з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів». У 2020-му році школа отримала кошти з державного бюджету на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів» на ремонт будівлі та формування нового освітнього простору. Як зазначила директор школи, депутат обласної ради Світлана Македонська, завдяки підтримці з обласного бюджету вдасться повністю завершити термомодернізацію будівлі. Вже сьогодні очевидним є позитивний результат від утеплення: комфорт для школярів під час навчання та економія коштів громади на опалення.

Схожі проблеми і в педагогів Бердянської школи № 5. Старі будівлі – великі витрати. Для виконання поточного ремонту евакуаційного виходу приміщення корпусу № 2 також розраховують на кошти, направлені з обласного бюджету.

Коментуючи результати робочої поїздки, голова Запорізької обласної ради Олена Жук підкреслила, що обласна рада й надалі підтримуватиме заклади освіти області:

- Всі школярі в Запорізькій області мають право на абсолютно рівні умови для навчання. Але завдання не просто вкладати гроші і декларувати розвиток освіти, а й контролювати те, яку роль посідає школа у подальшому розвитку громади, як продовжують господарську діяльність школи  - зауважила Олена Жук. 

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

 

Дата публікації: 
29.03.2021