Заступник голови облради прокоментував вплив вимушених обмежень на економіку та бізнес регіону

Після зимового локдауну втрати малого та середнього бізнесу у Запорізькій області складають близько 50%, дефіцит обласного бюджету (враховуючи всі сфери) – близько 1 млрд грн.

Такі дані навів заступник голови обласної ради Геннадій Фукс під час  засідання круглого столу на тему: «Підсумки локдауну: досягнення та поразки – думка експертів» в Агенції регіональних ініціатив. Разом з представниками міської влади, поліції та Держпродспоживслужби учасники заходу обговорили економічні наслідки локдауну для Запоріжжя та області.

- Сьогодні ми ще знаходимося в шоковому стані – наше покоління вперше стикнулося з викликами пандемії. Проте локдаун був вимушеною та виправданою мірою. Звичайно, для бізнесу й економіки він створив негативні наслідки, як і пандемія в цілому, - зазначив Геннадій Фукс.

Він пояснив, що через значні недоотримання коштів область практично не матиме бюджету для розвитку. Зараз основні кошти спрямовуються на боротьбу з коронавірусом. Минулого року обласна рада, за погодження постійної комісії з питань бюджету, перерозподілила на так званий «ковідний» фонд 118,8 млн грн. Цього року ця сума складає 69,5 млн грн.

Разом з тим, Геннадій Фукс висловив надію на краще, адже у найближчому майбутньому має розпочатись вакцинація від коронавірусу.

До обговорення проблеми пандемії долучилася екс власкор Euronews (онлайн із Брюсселя) Наталія Річардсон-Вікуліна, яка розповіла про епідеміологічну ситуацію в Бельгії, де заклади харчування працюють лише на виніс, зачинено розважальні заклади, а з 27 січня до 1 березня влада повністю закриває кордони.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
26.01.2021