Запорізький обласний художній музей вимагає завершення реконструкції

Запорізький обласний художній музей, в фондах якого понад 16 тисяч творів, потребує реконструкції. Через відсутність приміщення, яке б  відповідало вимогам, картини 23 роки знаходяться у фондосховищі. Триповерхове приміщення вже частково реконструйоване коштом обласного бюджету, але проєкт потребує додаткового фінансування.

Ще у 1997 році поблизу комунального закладу «Запорізький обласний художній музей» Запорізької обласної ради сталася аварія водоводу, і з того часу будівля постійно потребує відбудовування та реконструкції як фасаду, так і адміністративних та експозиційних приміщень.

Уже було проведено три етапи реконструкції, які з різних об’єктивних причин не були завершеними. За цей час закріплені сходи і стіни та проведений частковий ремонт адміністративних приміщень. У 2008 році в експозиційних залах замінили вікна, двері та поклали паркетну підлогу. В результаті подальшої роботи довелося розібрати паркет, дубові двері були пошкоджені, мокрі стіни почали покриватися пліснявою та грибком. У фондосховищах в силу специфіки роботи ремонт не проводився ніколи.

Під час останнього етапу реконструкції був скорегований проєкт і проведена його експертиза, яка тривала більше року. Музей узгодив план робіт – спершу повинні бути відремонтовані експозиційні зали, туди перемістяться фонди і далі ремонтні роботи вестимуться в інших приміщеннях. Поки що була зроблена лише частина робіт та встановлене деяке обладнання.

Головним розпорядником коштів по об'єкту будівництва музею виступає департамент капітального будівництва Запорізької обласної державної адміністрації, а кошти виділяються Запорізькою обласною радою.

На сьогодні кошторисна вартість будівництва об'єкта складає 80,7 млн. грн. Освоєно коштів на суму 17,3 млн. грн. На ці кошти виконано капітальний ремонт покрівлі основної будівлі, на 30% змонтовано повітропроводи припливно-витяжної вентиляції, встановлено касетні кондиціонери та припливно-витяжна установка, замінено вітражі, виконано внутрішнє опорядження в венткамері та частково придбане технологічне обладнання. На разі будівництво на об’єкті призупинено у зв’язку з відсутністю фінансування.

- Наразі ніякі роботи не проводяться. Наш музей вже 23 роки знаходиться у стадії «хронічної» реконструкції. Наслідки незавершених робіт можуть ще більше зруйнувати будівлю. У наших фондах і архівах знаходиться неймовірна кількість витворів мистецтва. Ми дуже хочемо, щоб уся спадщина Запорізького краю та України не пилилася у сховищах, а радувала наших відвідувачів – поціновувачів прекрасного. И ми маємо, що запропонувати людям. Але, на жаль, не маємо змоги. Адже виставкові зали в нас є, але їхній стан не дозволяє демонструвати усі експонати в повному обсязі, - зазначає виконуюча обов'язки директора музею Інга Янкович.

- Запорізька обласна рада, як власник, підтримує художній обласний музей та виділяє кошти на його утримання. І взагалі важливість розвитку духовного аспекту життя людини важко переоцінити, а обласний художній музей виконує саме таку функцію, - прокоментував ситуацію перший заступник голови Запорізької Обласної ради Єгор Семенков.

Завершення реконструкції музею було заплановано на березень цього року, але наразі роботи не завершені.  Варто згадати, що під час останньої корекції проєкту реконструкції музею були внесені всі вимоги ДБН «Інклюзивність будівель і споруд». Тому, після дофінансування та завершення усіх необхідних будівельних робіт, Запорізький обласний художній музей може стати одним із найбільш доступних музейних закладів України. Тож, в музеї сподіваються на завершення реконструкції і сподіваються на фінансову підтримку не тільки з боку бюджету, а й інших джерел.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
18.05.2020