Запорізький обласний центр служби крові приймає щодня від 50 до 150 донорів

Попри  щоденні російські ракетні обстріли обласного центру, медзаклад забезпечує  запорізькі лікарні кров’ю та її компонентами. Практично весь медперсонал знаходиться на місцях і працює в звичному режимі.

Запасів крові та її компонентів вистачає не лише для потреб запорізьких медзакладів, - діляться лікарі. ЗОЦСК передавав кров лікарням і шпиталям інших міст.

Крім того, центр служби крові оновлює обладнання. Так, на початку жовтня для центру було придбано  сучасний автоматичний плазмоекстрактор, гематологічний аналізатор та прямоточні зворотні осмоси - устаткування, яке дозволяє значно пришвидшити розділення крові на еритроцити та плазму.

Роботу комунального підприємства перевірив заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Куценко. Окрім медичного обладнання він також оглянув  укриття в будівлі. Сховище обладнане системами вентиляції, тепло- та енергопостачання, є навіть Wi-Fi. Під час повітряної тривоги укриття приймає не лише медперсонал та донорів, а й жителів багатоповерхівок, розташованих поруч.

-Належні умови в бомбосховищах та укриттях – найактуальніше питання. Відклавши все інше, саме на ньому слід зосередити основну увагу керівникам медзакладів, адже до холодів залишилось не так багато часу. Порівняно з запорізькими міськими бомбосховищами, облаштування та оснащення укриттів у лікарнях і медустановах обласного підпорядкування в цілому є задовільними. Незначні недоліки, які зараз існують, мають бути усунені в найкоротший термін, - наголосив Владислав Куценко.

Заступник голови обласної ради також оглянув  резервні системи енергопостачання. В  разі необхідності, вони забезпечуватимуть медзаклад електроенергією та теплом протягом кількох діб.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
29.10.2022