Запорізьких лікарів забезпечують ефективними захисними екранами, дезінфікуючими та миючими засобами (відео)

Розповсюдження коронавірусної інфекції COVID – 19 внесло значні корективи до роботи лікарень і центрів первинної медико-санітарної допомоги Запорізької області. Аби медичний персонал був убезпеченим, надаючи послуги запоріжцям, представники Запорізької обласної ради долучились до забезпечення лікарів та медичних сестер засобами індивідуального захисту та дезінфікуючими та миючими засобами. Адже коштів  бюджету, який не враховував форс-мажорних обставин COVID – 19, вкрай недостатньо.

- Захист медиків – пріоритетне завдання для обласної ради. Адже  вони постали перед обличчям реальної небезпеки, - зазначив керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко. За його ініціативи, до КНП «ЦПМСД» Новомиколаївського району доправлено партію дезінфікуючих засобів, крем для рук та 60 захисних екранів для медичного персоналу. Дезінфікуючі засоби, побутову хімію та засоби особистої гігієни надала компанія Unilever (Україна). Сучасні маски надала група волонтерів на чолі із викладачем кафедри інформаційних технологій електронних засобів Національного університету «Запорізька політехніка» Олексієм Шевченком. Виробництво захисних масок вони опанували за допомоги 3D-принтера. До речі, близько 700 таких же пластикових екранів передано до Запорізької обласної інфекційної лікарні, обласного бюро судово-медичної експертизи, психіатричного диспансеру, інших комунальних закладів охорони здоров’я області. За даними дослідників провідних інститутів світу, ефективність використання такого пластикового екрану – близько 92%. В той час, як звичайна медична маска захищає у 15-20 відсотках випадків.

Як підкреслив головний лікар КНП «ЦПМСД» Новомиколаївського району Сергій Голуб, від ступеню захищеності медиків залежить епідеміологічна обстановка на всій території. Тож, допомога з боку Запорізької обласної ради є дуже доречною і своєчасною.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
14.05.2020