Запорізькі виші налагоджуватимуть співпрацю з освітянами Карловарського краю (Чехія)

Університети Запоріжжя матимуть змогу налагодити співпрацю та започаткувати партнерські проєкти з освітніми закладами Карлових Вар в рамках Меморандуму про всебічну взаємодію між Запорізькою областю та Карловарським краєм, який було підписано наприкінці минулого року.

Сьогодні, 5 лютого, за ініціативи голови обласної ради Олени Жук та депутата облради Геннадія Шевченка відбулася зустріч ректорів вищих закладів освіти Запоріжжя щодо напрацювання пропозицій про взаємодію з чеськими партнерами.

У заході взяли участь ректор ЗНУ, депутат обласної ради Микола Фролов, ректор Запорізького державного медичного університету Юрій Колесник та ректор Запорізької політехніки Віктор Грешта, представники депутатського корпусу - голова гуманітарної комісії Світлана Македонська. Чеську сторону представив адвокат, аспірант ЗНУ Вадим Лаврівський, який виступить провідником між вищими закладами нашого міста та навчальними закладами Чеської Республіки.

Йшлося зокрема про обмін науковим досвідом, в тому числі у сфері реабілітації цивільних та військових, створення спільних проєктів для викладачів та студентів, формування культурних зв’язків між громадами тощо.

Олена Жук зауважила, що запорізькі виші утримають лідерські позиції в галузі попри складні умови роботи в прифронтовій області, забезпечують освітній процес та впроваджують нові наукові розробки, кожен у своїй царині. Освітяни мають багаторічний досвід партнерських програм з різними університетами Європи, що сьогодні особливо важливо в рамках реалізації європейських перспектив нашої країни. Найближчим часом кожен з університетів напрацює пропозиції щодо подальшого співробітництва із Карловарським краєм для посилення відносин між двома регіонами.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
05.02.2024