Запорізькі власники і користувачі земель збільшили надходження до місцевих бюджетів

Про це повідомляють у Головному управлінні ДПС у Запорізькій області.

 У січні-лютому до місцевих бюджетів регіону надійшло 265 млн грн плати за землю. За словами  начальника  ГУ ДПС у Запорізькій області Романа Афонова, порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на сто мільйонів або на 60 відсотків.

Так, власники і користувачі земель-юридичні особи сплатили 247 мільйонів, фізичні особи – 18,4 млн грн.

Найбільші суми спрямували до скарбниць громад підприємства і підприємці м. Запоріжжя – 168 млн грн, енергодарські, кам’янсько-дніпровські та великобілозерські суб'єкти господарювання направили до бюджетів 22 млн грн, бердянські і приморські – 14 млн, мелітопольські та веселівські – 13,5 млн, пологівські, більмацькі та розівські – 10,6 млн грн, василівські та михайлівські – 8,4 млн грн, якимівські та приазовські – 7,6 млн грн.

Для розширення кола платників фахівці податкової служби здійснюють звірки та обмін інформацією з об'єднаними територіальними громадами, територіальними підрозділами ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області, РВ Фонду державного майна України. У результаті за два місяці залучено до оподаткування 17 суб'єктів господарювання (річна сума нарахувань складає 1,2 млн грн).

Також виявлено два підприємства, які використовували земельні ділянки без правовстановлюючих документів (річна сума нарахувань – 18,3 тис грн).

Усього на даний час в області нараховується 9190 землекористувачів-юридичних осіб та 292 тисячі фізичних осіб, - інформують у ГУ ДПС у Запорізькій області.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
24.03.2021