Запорізькі рятувальники провели тренування щодо своєчасного реагування на лісові пожежі, спричинені ворожими обстрілами

Тренування пройшли спільно з фахівцями лісового господарства та поліції.

Запорізька область постійно перебуває під ризиком ворожих обстрілів, наслідком яких стають пожежі. Враховуючи наближення літнього сезону, пожежна небезпека зростає ще й через людське недбальство. Тож спільні навчання дозволили відпрацювати механізм взаємодії під час оперативного реагування на надзвичайні події у лісовому масиві. 

Відповідно до тактичного задуму внаслідок ворожого ракетного удару у лісі виникла пожежа, яка через сильний вітер набуває швидкого розповсюдження. Фахівці лісового господарства, поліцейські та рятувальникипродемонстрували професіоналізм та швидкість у реагуванні на надзвичайну ситуацію з використанням спецтехніки, аеророзвідки, із залученням  піротехнічного розрахунку.   Управління силами та засобами під час тренувань здійснював Штаб з ліквідації лісової пожежі на чолі із керівником Запорізького лісового господарства. Для загальної координації на місце події прибув Голова ЗОВА Юрій Малашко і т.в.о начальника ГУ ДСНС Владислав Гусинський.

Під час тренувальних заходів була присутня також голова Запорізької обласної ради Олена Жук разом з колегою по депутатському корпусу Оксаною Бугайчук.

- Запорізькі рятувальники несуть складну варту під час війни, ризикуючи власним життям вони рятують життя цивільних громадян від наслідків ворожих обстрілів, від чисельних  пожеж та інших надзвичайних ситуацій. Постійні тренування – важлива складова вдосконалення професійних навичок. Від імені громади хочу подякувати всім підрозділам ДСНС та поліції за службу, за врятовані життя та професіоналізм, - зазначила голова обласної ради Олена Жук. 

- За останній рік ми неодноразово разом з Ротарі Клубом та іншими благодійними організаціями надавали допомогу нашим рятувальникам, передавали техніку та обладнання. Сьогодні їх зброя – це професіоналізм помножений на матеріально-технічні можливості, будемо й далі залучати усі засоби для вдосконалення роботи наших рятувальників., - підкреслила депутат облради Оксана Бугайчук. 

За даними ГУ ДСНС у Запорізькій області, у 2022 році рятувальники ліквідували 1215 пожеж у природних екосистемах регіону, з яких 13 – у лісових масивах. Реальна цифра таких загорянь набагато більша, адже цей показник не враховує пожежі, які виникли на відкритій території тимчасово окупованих населених пунктів області.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

Дата публікації: 
27.04.2023