Запорізькі обласна рада закликає долучитися до акції «Запали свічку»

Акція «Запали свічку» — це загальнонаціональна, міжнародна акція, яка традиційно проходить кожного року у День пам'яті жертв Голодомору, тобто у четверту суботу листопада.

Зазвичай, вшановуючи пам'ять жертв геноциду, громадяни покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів, відвідують поминальні богослужіння, проводять хвилину мовчання.

Проте в умовах карантинних обмежень не варто наражатися на небезпеку та відвідувати місця із великим скупченням людей. Радимо залишатися вдома та долучитися до акції, запаливши свічку на власному підвіконні. 28 листопада о 16:00 відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання, після якої українці та усі небайдужі в усьому світі матимуть змогу згадати загиблих та замордованих тоталітарним режимом.

Довідково: Ввести традицію запалювати свічку запропонував американський та український історик, дослідник Голодомору в Україні Джеймс Мейс у 2003-му році. Символізм акції полягає у тому, що 16 година четвертої суботи листопада - це Вечір Останнього Дня Осені. Після йде тільки ніч і зима. Мета заходу - нагадати всім українцям, як важко було пережити в ті часи голодні та холодні зимові ночі.

Від Голодомору 1932–1933 років, за різними даними, загинули від 3,9 до 7 мільйонів людей. Досі невідома  точна чисельність загиблих як в Україні, так і на території Запорізької області в цілому. Наприклад, за даними сайту Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. Птухи НАН України, втрати через надсмертність у 1932–1934 рр. становлять 3,9 млн осіб. Втрати сільського населення (3,6 млн осіб) є значно вищими, ніж міського (300 тис. осіб). 90% втрат прийшлося саме на 1933 рік. На жаль, точна цифра загиблих під час голодомору 1921-1923 років теж не відома, проте є данні від представника Комітету Нансена, акредитованого у Женеві, що на півдні України тільки взимку 1922 року голодували 8 млн селян.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
27.11.2020