Запорізька облрада, ЗОДА і Держгеонадра домовились допомагати громадам ефективніше використовувати існуючі корисні копалини

166 родовищ корисних копалин, розташованих на території регіону, можуть стати суттєвим фінансовим підґрунтям для громад Запорізької області.

Можливості мінерально-сировинної бази Запорізької області стали предметом обговорення сьогоднішньої зустрічі голови Державної служби геології та надр України Романа Опімаха з головою Запорізької обласної ради Оленою Жук, головою ЗОДА Олександром Старухом та головами громад області. В обговоренні питань підвищення якості взаємодії Держгеонадра з керівниками територій області в галузі геологічного вивчення та видобування корисних копалин також взяли участь перший заступник голови Запорізької облради Людмила Любім і депутат Запорізької облради Ігор Чумаченко.

За офіційними даними, із 166 об’єктів із облікованими запасами в області активно розробляється 69. 66% з них багаті сировиною для будівництва (камінням будівельним, облицювальним, пиляльним, піском будівельним, сировиною  скляною). 18% родовищ – це підземні питні, технічні та мінеральні води. 6% всіх родовищ – це металічні корисні копалини (руди заліза, руди марганцю, стронцію). Від розробки активних родовищ минулого року до місцевих бюджетів Запорізької області сплачено 354 млн грн ренти за користування надрами.

- Позитивним прикладом взаємодії інвестора і громади є підприємство з іноземними інвестиціями «Запорізький залізорудний комбінат», який постачає залізорудну сировину вітчизняним та зарубіжним споживачам. Підприємство - сумлінний платник податків. Крім того, Запорізький залізорудний ком­бінат соціально орієнтований на підтримку бюджетних сфер. Тож, грамотне використання природніх ресурсів може стати точкою зростання для багатьох запорізьких ОТГ, - впевнена голова Запорізької обласної ради Олена Жук.

Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах детально розповів про процедуру отримання дозволів на надрокористування, наголосивши на повній відкритості і прозорості процесу. При цьому він зауважив: в Службі уважно моніторять ситуацію із незаконним видобутком корисних копалин, слідкуючи за родовищами з супутника.

Як підкреслив присутній на зустрічі виконавчий директор Державного науково-виробничого підприємства Державний інформаційний геологічний фонд України Павло Бовсуновський, держава готова допомагати ОТГ у видачі дозволів на надрокористування, щоб вони мали змогу отримувати рентну плату до бюджету.

Результатом зустрічі стало підписання Меморандуму про співробітництво між Запорізької обласною радою, ЗОДА і Державною службою геології та надр України.

Голова Запорізької обласної ради Олена Жук наголосила, що до Меморандуму можуть доєднатись всі громади Запорізької області.

- Сьогодні кожна громада разом із фінансовою незалежністю і безмежним потенціалом отримала ще й можливість розбудовувати видобуток корисних копалин. Сподіваюсь, цей Меморандум встановить чесні правила гри, і в виграші будуть і громади, і область, і держава, - підкреслила Олена Жук.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дата публікації: 
05.10.2021