Запорізька облрада відзначила трьох запорізьких вчителів – лауреатів Global Teacher Award 2021

Три вчителі Запорізької області стали лауреатами премії Global Teacher Award 2021. Вони вибороли це звання серед представників 110 країн та увійшли до ТОП-50 найкращих вчителів України. 

Це: учитель інформатики Запорізької школи-інтернату «Джерело» Олександр Жук, вчитель початкових класів Балабинського навчально-виховного комплексу “Школа І-III ступенів – гімназія “Престиж” Тетяна Дуцик і викладачка Мелітопольського професійного аграрного ліцею Ганна Бут. Сьогодні з зірками освіти зустрілась голова Запорізької обласної ради Олена Жук. Вона порівняла їхні досягнення із перемогами Олімпійських чемпіонів.

- Те, що ви робите, в українських реаліях це – подвиг. Знаю, як важко зацікавити дітей до навчання. І тим більшим є ваш внесок в розвиток інтелектуального потенціалу регіону, бо бажання розвиватися самому і розвивати свою батьківщину закладається саме в школі, - зазначила Олена Жук. 

Керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко, який також брав участь у зустрічі із креативними вчителями, зауважив на величезній підтримці, що її надає Запорізька обласна рада школам і закладам професійно-технічної освіти. 

Тож, за лауреатство в міжнародної премії Global Teacher Award 2021 Олена Жук вручила ордени «За розвиток Запорізького краю» Олександру Жуку (II ступеня) та Тетяні Дуцик (нагороду отримувала її мама Людмила Ошеза) і Ганні Бут (III ступеня).

Вчитель школи-інтернату «Джерело» Олександр Жук, який прийшов на нагородження із синочком Платоном, подякував за підтримку обласній владі і школі, а також заявив про наміри вдосконалювати свої освітні технології і в майбутньому. До речі, Олександр Жук, який вже впродовж 12-ти років працює з дітьми з порушеннями слуху в Запорізькій школі-інтернаті «Джерело», у 2018 році був визнаний найкращим вчителем України за версією Global Teacher Prize Ukraine та потрапив до престижного рейтингу ТОП-30 до 30 років. У 2019-му його відзначили серед ТОП-10 новаторів, які змінюють Україну та світ. Цього ж року він отримав почесний титул одного з 50 найкращих вчителів світової “Нобелівки для педагогів” – Global Teacher Prize.

Тетяна Дуцик працює у Балабинському навчально-виховному комплексі “Школа І-III ступенів – гімназія “Престиж” Запорізької області. Вона також лауреатка обласного етапу Всеукраїнського конкурсу “Учитель року-2019” у номінації “Вчитель інклюзивного класу”.

Отримавши нагороду, Ганна Бут, викладачка Мелітопольського професійного аграрного ліцею і засновниця волонтерського руху “Свічадо” наголосила, що своєю працею намагається зламати стереотипи про професійно-технічну освіту, виводить її на нові обрії. 

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради 

 

Дата публікації: 
15.09.2021