Запорізька облрада сприяє підвищенню якості підготовки фахових працівників для підприємств регіону

Сьогодні відбулось перше засідання регіональної ради професійної (професійно-технічної) освіти при ЗОДА.

Від Запорізької обласної ради до складу ради увійшов керуючий справами виконавчого апарату Володимир Подорожко. До роботи засідання долучились представники крупних промислових підприємств Запоріжжя і області. Враховуючи діючі карантинні обмеження, більшість із учасників засідання працювали он-лайн.

Основним питання порядку денного стало формування замовлення на підготовку фахівців робітничих спеціальностей на 2021 рік. В Запорізькій області діють 29 закладів професійно-технічної освіти, 11 з яких – в місті Запоріжжі.

Для потреб регіону та держави вони здійснюють підготовку робітничих кадрів за 83 професіями за 19 напрямками господарської діяльності для 6 галузей економіки: промисловості, торгівлі і громадського харчування, будівництва, сільського господарства, транспорту, побутового обслуговування населення.

Важливим напрямом роботи навчальних закладів області Володимир Подорожко вважає співпрацю із роботодавцями:

- Приємно, що з боку роботодавців є щира зацікавленість в такій роботі. «Запоріжсталь», «Дніпроспецсталь», «Запоріжкокс», «Запоріжвогнетрив», «Мотор Січ» вже давно співпрацюють з нашими закладами професійно-технічної освіти. Зокрема, оновлюють їхню матеріально-технічну базу, проводять тренінги для викладачів, отримуючи натомість добре підготовлені кадри для роботи на своїх виробництвах. В результаті, у виграші – учні закладів професійно-технічної освіти, адже вони здобувають робоче місце, конкурентну заробітну платню, соціальний пакет. Запорізька обласна рада і надалі буде активно долучена до змін в профтехосвіті, адже ми розуміємо специфіку нашого регіону і сприятимемо, щоб підготовка майбутніх робітників була на високому фаховому рівні.

Учасники засідання обговорили також проблемні питання. Зокрема, недофінансування галузі і домовились координувати зусилля в цьому напрямі, щоб учні закладів професійної освіти Запорізької області мали доступ до якісного навчання та сучасних технологій.

Під час засідання було презентовано Стратегічний план розвитку регіональної системи професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області на 2021-2027 роки. Його основна мета - забезпечення потреб роботодавців області у кваліфікованих кадрах, розширення можливостей зайнятості, професійної самореалізації та неперервного вдосконалення особистості упродовж життя відповідно до інтересів особистості та потреб регіональної економіки.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
14.04.2021