Запорізька облрада сприятиме підвищенню рівня пожежної безпеки в комунальних закладах та громадських місцях

Депутати облради затвердили Програму забезпечення пожежної безпеки на об’єктах спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області на 2021-2025 роки.

Вона передбачає комплекс заходів щодо створення належних і безпечних умов в комунальних установах та закладах, збереження життя і здоров'я людей, захисту майна, оперативного реагування на будь-які випадки надзвичайних ситуацій, захисту об'єктів з масовим перебуванням людей від пожеж та техногенних факторів.

За інформацією розробника програми, в.о. директора Департаменту з питань цивільного захисту населення Запорізької облдержадміністрації Андрія Булавінова, У 2019-2020 роках виникло й було ліквідовано 12560 пожеж, в яких загинуло 195 людей, у тому числі 5 дітей.

Викликає занепокоєння і стан дотримання вимог законодавства у сфері пожежної безпеки суб’єктами господарювання, зокрема, комунальними установами та закладами, в яких можливе масове перебування людей. Упродовж останніх років кількість пожеж, збитків від них не зменшується.

Реалізація ж Програми повинна забезпечити підвищення рівня пожежної та техногенної безпеки у комунальних установах та закладах, ефективне забезпечення ними протипожежного захисту; підвищення рівня навченості правилам пожежної та техногенної безпеки; формування громадського світогляду та громадської позиції підростаючого покоління у сфері пожежної та техногенної безпеки; формування у керівників та працівників культури поводження з вогнем, залучення їх до дій, спрямованих на попередження пожеж, навчання діям при виникненні пожежі; зменшення часу на проведення евакуації людей з будівель тощо.

Розмір фінансування заходів Програми буде затверджений на одній з наступних сесії облради. Фінансуватиметься вона за рахунок коштів обласного бюджету та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
19.03.2021