Запорізька облрада скеровує зусилля на запобігання дефіциту споживчих товарів і створення умов для підтримки регіональних товаровиробників

В Запорізькій облраді пропонують вжити невідкладні заходи зі стимулювання розвитку Запорізької області та уникнення можливого дефіциту на ринку споживчих товарів. Алгоритм дій для запорізьких виробників, що можуть запропонувати свою продукцію запорізьким супермаркетам, магазинам і торговим точкам, а також для місцевої влади, яка може допомогти покупцям отримати якісну продукцію за адекватними цінами, запропонував депутат Запорізької обласної ради, перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков. У підготовленому ним проєкті рішення Запорізької обласної ради наголошується, що пріоритетним напрямком економіки регіону, особливо в умовах поширення коронавірусної хвороби та реалізації заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню COVID-19, є збалансованість споживчого ринку за цінами, товаропотоками та якістю.

В першу чергу, на думку Єгора Семенкова, якнайскоріше необхідно забезпечити  розміщення продукції суб’єктів господарювання, зареєстрованих на території Запорізької області, у кожному торговельному місці. При цьому визнається необхідність дотримання принципу конкурентоспроможності та рівного представництва виду (сортаменту) продукції, що виробляється місцевими товаровиробниками, поряд з іншими товаровиробниками.

Натомість суб’єктам господарювання, що здійснюють діяльність на ринках роздрібної торгівлі в межах території Запорізької області, пропонується  утриматися від вчинення дій стосовно встановлення економічно необґрунтованих роздрібних цін на продукти харчування, предмети першої необхідності та соціальні послуги. Крім того, в проєкті рішення звертається увага представників мережевих торговельних комплексів України, розташованих на території Запорізької області, на неприпустимість встановлення неспівмірних, нерівних та кабальних умов правочинів (договорів) про закупівлю товарів у товаровиробників Запорізької області

Для цього Єгор Семенков пропонує рекомендувати Запорізькому обласному територіальному відділенню Антимонопольного комітету України провести дослідження ринку, перевірити суб'єктів господарювання щодо дотримання ними вимог законодавства про захист економічної конкуренції та прийняти відповідні рішення (розпорядження), у тому числі - притягнути винних до відповідальності.

- Не допустити дефіциту продуктів допоможе активізація діалогу між представниками бізнесу, органів влади, громадськості та їх залучення до процесів управління локальним та  регіональним розвитком з урахуванням заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). Тільки спільні дії, тільки мобілізація ресурсів і зміна акцентів з імпортування продукції на підтримку регіональних виробників допоможуть відносно безболісно вийти із складної ситуації, що склалась через коронавірус і карантин, - впевнений перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков.

- Зараз у підприємців є час для виробництва і вдосконалення своєї продукції, а у влади - переосмислити принципи взаємодії, продемонструвавши швидкість і гнучкість мислення. Я не маю нічого проти глобального ринку торгівлі, але мені більше смакує картопля, вирощена в Гуляйпільському районі, а не в Єгипті, мені більше до смаку помідори з Кам`янко-Дніпровки, ніж з Туреччини, а яблука – з Роздолу, а не з Польщі. Своє завдання, як депутата, вважаю в тому, щоб бізнеси не закривались, щоб не звільняли працівників, а, навпаки, стали прибутковими і могли надавати робочі місця тим, хто цього потребує, - зазначив перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради 

 

Дата публікації: 
27.04.2020