Запорізька облрада не полишає медичні заклади області в нових для них умовах роботи (ВІДЕО)

Сьогодні керівники і представники депутатського корпусу Запорізької обласної ради зустрілись з директорами комунальних некомерційних підприємств – закладів охорони здоров’я, які надають спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу мешканцям Запорізької області.

Найактуальніше питання – укладання контрактів Національної служби здоров’я України з комунальними некомерційними підприємствами, які є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області, за договорами про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій (відповідно до передбачених пакетів медичних послуг). Через те, що заклади охорони здоров’я можуть надавати і надають широкий спектр медичних послуг, але вони не оплачуються НСЗУ, лікарні недоотримують значну частину коштів. Тому Запорізька обласна рада вирішила звернутись до НСЗУ з проханням виправити цю ситуацію.

Як зазначив заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Куценко, такого слабкого бюджету область, як і всі території України, не мала.

- А підтримувати лікарні, медичний персонал необхідно системно. І головні лікарі повинні бути нашими партнерами. Ми налаштовані на співпрацю і розраховуємо, що керівники КНП також докладуть зусиль для виходу із скрутної ситуації, - наголосив Владислав Куценко.

Консолідацію зусиль вважає запорукою успіху і перший заступник голови Запорізької обласної ради Людмила Любім.

- Сьогодні ми всі знаходимось в складних умовах. Цей рік дуже складний економічно. Виконання бюджетів як в державі, в області, в громадах – вкрай незадовільне. І проблеми не тільки в обласних закладах охорони здоров’я, а й у тих, що знаходяться на територіях. Тому треба об’єднувати зусилля і вирішувати питання разом, - зазначила перший заступник голови Запорізької облради.

Уважно вислухавши проблемні питання керівників медичних закладів і установ, голова Запорізької обласної ради Олена Жук запевнила лікарів у своїй підтримці:

- Сьогодні, коли медична система активно реформується, кожній лікарні доводиться працювати в конкурентних умовах. Від цього залежить кількість коштів, які вам передаватиме Національна служба здоров’я України. Кожен з вас повинен стати менеджером, який зможе довести потенційним пацієнтам:  саме ваш заклад гарантує найкращий сервіс. Запорізька обласна рада, зі свого боку, допомагатиме вам бути сучасними і конкурентоспроможними.

Нагадаємо, за ініціативи депутатів Запорізької обласної ради, вже цього року повинні розпочатись масштабні роботи із перенесення моргу до будівлі, яка більш придатна для потреб судово-медичної експертизи. На ці потреби в обласному бюджеті закладається 10 млн грн. В планах також капітально відремонтувати підстанції «швидкої» допомоги. Зарезервовані в обласному бюджеті 16 млн грн дозволять десяткам лікарів відпочивати між викликами і з новими силами виїжджати на виклики.

У 2021 році планується виділити 1 млн грн для КНП «Обласний медичний центр репродукції людини» на проведення масового скринінгу новонароджених. Це – тести на важкі спадкові генетичні захворювання.

Разом з тим, без оновлення переліку платних послуг, які фінансує НСЗУ, комунальним некомерційним підприємствам буде складно. Тому учасники сьогоднішніх зборів рекомендували Запорізькій ОДА звернутися до Національної служби здоров’я України та Міністерства охорони здоров’я України щодо формування в програмі медичних гарантій економічно обґрунтованих тарифів на пакети медичних послуг, з метою  приведення їх у відповідність до фактичних витрат медичних закладів.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради 

 

 

Дата публікації: 
29.01.2021