Запорізька область відчує пом’якшення «жовтої» карантинної зони

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.02.2021 № 104 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» з 24 лютого на території країни запроваджується «жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки. Карантин подовжено до 30 квітня.

Окремо в кожній області  «зелений», «жовтий»  та «помаранчевий» рівні епідемічної небезпеки визначаються керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням на території України COVID-19, за результатами щоденної оцінки відповідних ознак епідемічної небезпеки, - зазначено у постанові КМУ.

Напередодні відбулося засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області, на якій йшлося про рівень захворюваності на COVID-19 в нашому регіоні. Так, за словами заступника генерального директора ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» Олександра  Мащака, завантаженість ліжок у лікарнях області становить 16%. Кількість проведених тестувань за останні 7 днів – 490,8 на 100 тис осіб, а госпіталізованих пацієнтів -  8,6 на 100 тис осіб. Ці показники дозволяють сміливо говорити про покращення ситуації та тенденцію до зниження захворюваності. Олександр Мащак зазначив, що Запорізька область наразі знаходиться на пів шляху до так званого «ковідного благополуччя». Це і дозволяє запровадити в регіоні «жовтий» рівень. Комісія одностайно підтримала дане рішення.

Відповідно до «жовтого» рівня епідемічної небезпеки забороняється:

- робота після 24:00 та до 7:00 ресторанів, кафе, барів, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо, крім надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки  та замовлень «на виніс»;

- приймання відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури та приймання відвідувачів іншими суб’єктами діяльності у сфері культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50 відсотків місць (розміщення здійснюється з дотриманням шахового порядку розміщення, зокрема для груп із двох осіб) у кожному окремому кінозалі або залі;

- діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів загальної площі приміщення, басейнів - більше ніж чотири особи на одній доріжці для індивідуальних занять або шість осіб для спортивно-тренувальних груп;

- відвідування закладів освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більш як 50 відсотків здобувачів освіти та персоналу закладу освіти і т.д.

Обов’язковою залишається умова перебування в громадських місцях, громадському транспорті  -  у засобах індивідуального захисту; перевезення пасажирів у громадському  транспорті - за кількістю місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу. Повний перелік обмежень та нововведень за посиланням у тексті постанови КМУ https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-deyakih-aktiv-kabinetu-ministriv-ukrayini-104-170221.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
23.02.2021