Запорізька область стала пілотним регіоном у масштабному проєкті «Вистоїмо разом»

Презентація проєкту з питань протидії сексуальному насильству, пов’язаному з війною, відбулася сьогодні у Запоріжжі.

Запорізька область один з чотирнадцяти регіонів, відібраних для участі в проєкті  "Вистоїмо разом. Вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з війною”. Він реалізується Міжнародним благодійним фондом “Український Жіночий Фонд” у партнерстві з ГО “Ла-Страда Україна” та ГО “Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем” спільно з Апаратом Урядової уповноваженої з ґендерної політики та Офісом Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Метою проєкту «Вистоїмо разом» є створення комплексної системи допомоги постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з війною, аби вони мали можливість отримати необхідну підтримку та захист своїх прав у судах.

Як зазначила під час презентації проєкту Урядова Уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко, ця допомога має бути всебічною, такою, що працює за системою «єдиного вікна» та обов’язково створює довіру у людини.

За словами директорки зі стратегічного розвитку МБФ “Український Жіночий Фонд” Наталії Карбовської, Запорізька область була обрана пілотованою для проєкту «Вистоїмо разом» не випадково. По-перше, суттєва частина регіону поки є окупованою, і на цих територіях за свідченнями та досвідом людей сексуальне насильство є поширеним злочином, зброєю агресора. І по-друге, у Запорізькій області є фундамент для ефективної роботи, збудований силами активістів, громадських об'єднань, які змогли налагодити комунікації з місцевою владою, правоохоронними органами і організувати ефективну взаємодію у вирішенні чутливих та гострих, в тому числі гендерно обумовлених, проблем.

У презентації та засіданні круглого столу взяли участь депутатки Запорізької обласної ради Оксана Бугайчук та Ірина Півень.

– На жаль це дуже насущна тема для Запорізької області. З перших днів ми співпрацюємо депутатською групою «Рівні можливості» з Товариством Червоного  Хреста на чолі з Оксаною Бекетовою, і тому знаємо не з чуток про велику кількість звернень стосовно насильства на тимчасово окупованих територіях. Тому такий проєкт, що об'єднає зусилля на різних напрямках для допомоги постраждалим, є необхідним і дуже затребуваним в нашому регіоні, – зазначила Оксана Бугайчук.

До участі в круглому столі також долучилися представники міської та обласної влади, правоохоронних органів, громадських організацій. Вони обговорили можливості залучення наявних ресурсів для вирішення завдань проєкту «Вистоїмо разом» у Запорізькій області. Як наголошувалось під час обговорення, досвід, який буде напрацьовуватися в межах проєкту вже зараз, зможуть використовувати у своїй роботі представники деокупованих територій, де проблеми сексуального насильства під час війни максимально актуальні.

 

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
09.05.2023