Запорізька область цифровізується
Сучасні електронні сервіси вже доступні жителям більшості громад і віддалених населених пунктів Запорізької області. Але для вирішення проблемних питань і розповсюдження кращих практик сьогодні в Запорізькій обласній раді пройшла онлайн-конференція «Цифрова трансформація Запорізької області», партнером якої виступило Міністерство цифрової трансформації України.
Учасниками з боку обласної влади стали голова Запорізької обласної ради Олена Жук, голова Запорізької ОДА Олександр Старух, депутати Запорізької облради Маргарита Трипольська, Оксана Бугайчук, Олексій Бєліков. Своїми успішними кейсами приїхали поділитись голови провідних громад регіону.
Велику увагу питанням діджиталізації Запорізької області приділила заступник Міністра цифрової трансформації Валерія Іонан, яка наголосила, що цифрова трансформація регіону – це ключ до покращення життя пересічних людей. Вже сьогодні для реалізації цієї цілі Мінцифра запровадила посаду CDTO - цифрового реформатора, який допомагатиме не лише створювати, але й втілювати стратегію цифрової трансформації громади. Валерія Іонан подякувала керівникам Запорізької області і громад за співробітництво і висловила сподівання на прискорення процесу цифровізації Запорізької області.
Як зазначила голова Запорізької обласної ради Олена Жук, локомотивами у цифровій трансформації регіону є великі міста, але і новостворені громади не пасуть задніх.
- Запорізька обласна рада, як головний орган місцевого самоврядування в Запорізькій області, величезну увагу приділяє діджиталізації адміністративних послуг. Так, Запорізька область є одним з лідерів за кількістю створених ЦНАПів. На території регіону створено 53 Центри надання адміністративних послуг (разом із віддаленими робочими місцями їх 108). Ще один ЦНАП планують відрити до кінця поточного року. Вони охоплюють 45 територіальних громад, - сказала Олена Жук і зауважила, що прискорення курсу на діджиталізацію сьогодні – це не тільки питання зручності, а й безпеки і здоров’я. Адже в умовах пандемії коронавірусної хвороби надання послуг безконтактно дозволяє мінімізувати контакти людей і максимізувати взаємодію влади, органів місцевого самоврядування і громадян.
Про конкретні кроки з цифрової трансформації регіонів лідерам запорізьких громад розповіла проєктна менеджерка Директорату регіональної цифровізації, координаторка розвитку CDTO в громадах Олександра Горчинська. За словами фахівчині, драйверами цифрових трансформацій в громадах повинні стати цифрові лідери – заступники голів громад. Їхнім головним завданням є запровадження цифрових технологій в сфері медицини, освіти, культури тощо. Одним з ноу-хау, що його пропонує Мінцифра, є маркетплейс – каталог цифрових продуктів та рішень для громад, де компанії-розробники діляться своїми IT-продуктами та інструментами цифровізації.
Під час сьогоднішнього засідання лідери запорізьких громад Запоріжжя, Поліг, Чернігівки, Біленьківської, Широківської ОТГ презентували свої успішні кейси. Серед них – чат-боти, Телеграм-канали, контакт-центри, електронні диспетчери громадського транспорту та інші електронні сервіси, спрямовані на зручність і безпеку людей.
Разом з тим, депутат Запорізької обласної ради Маргарита Трипольська презентувала результати опитування 67-ми громад Запорізької області щодо проблемних питань цифровізації. Так, стратегії цифрової трансформації мають всього 10 громад, електронний документообіг впроваджено в 11 громадах. Натомість електронна демократія працює значно краще: електронні запити та звернення запровадили 39 запорізьких громад, електронні консультації – 56. 21 громада має Громадський бюджет, 39 – електронні петиції.
Результатом сьогоднішнього засідання стало створення спільноти громад Запорізької області «цифрова громада» на базі Координаційно-дорадчої ради з питань місцевого самоврядування та регіонального розвитку при голові Запорізької обласної ради у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України.
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради