Запорізька обласна рада встала на захист лікарів Запорізької області

Запровадження другого етапу медичної реформи поставило під загрозу виплату заробітної плати лікарям і молодшому медичному складу комунальних некомерційних підприємств (КНП). Після того, як декілька медичних закладів обласної ради були перетворені на КНП і переведені на нову модель фінансування від Національної служби здоров’я України, в їхній роботі склалась критична ситуація.

За підрахунками, тільки на виплату заробітних плат медпрацівникам до кінця року не вистачає щонайменше 0,5 млрд грн. Запорізька обласна рада виділила в обласному бюджеті на потреби медицини 120 млн грн., скоротивши фінансування будівельних проєктів і реконструкцій. Але коштів обласного бюджету на залатування дірки, що утворилась через недофінансування з боку держави, не вистачить.  

- Про те, що запровадження другого етапу медичної реформи з 1 квітня 2020 року є несвоєчасним, ми попереджали ще наприкінці минулого року і просили Верховну Раду, МОЗ, НСЗУ перенести запровадження другого етапу реформи щонайменше до кінця 2020 року. Розповсюдження коронавірусної інфекції тільки ускладнило ситуацію. В результаті, на сьогодні КНП катастрофічно недофінансовані за укладеними договорами з НСЗУ, - таке занепокоєння висловив перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков, який підготував звернення з проханням дослухатися до вимог територій і докласти зусиль для усунення колапсу в сфері медицини шляхом виділення необхідних коштів з державного бюджету.

Зокрема, депутат Запорізької обласної ради Єгор Семенков вимагає забезпечити бюджетне фінансування для перетворених некомерційних підприємств охорони здоров′я для виконання ними покладених завдань та функцій у разі ненаправлення до них пацієнтів лікарями, що надають первинну (вторинну) медичну допомогу, шляхом (у тому числі) надання субвенцій місцевим бюджетам, передбачення державної підтримки.

Крім того, депутат Запорізької обласної ради Єгор Семенков наполягає, аби держава фінансувала НСЗУ в обсязі не меншому, ніж передбачено Законом -  не менше 5 відсотків валового внутрішнього продукту України.

Свою позицію в питаннях приведення започаткованої медичної реформи у відповідність до вимог чинного законодавства перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков оформив у звернення  від депутатів Запорізької обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України. Його буде винесено на розгляд під час найближчого пленарного засідання Запорізької обласної ради.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
28.04.2020