Запорізька обласна рада привітала молодих вчених, учасників Міжнародної науково-практичної конференції

ІV Міжнародну науково-практичну конференцію студентів та молодих вчених «Освітні і культурно-мистецькі практики в контексті інтеграції України у міжнародний науково-інноваційний простір в умовах воєнного часу» провели у Хортицькій академії.

Захід відбувся в онлайн-форматі та зібрав понад 700 учасників, в тому числі науковців та партнерів освітнього закладу з Франції, Італії, Польщі, Болгарії, Чехії, Словаччини, Молдови та ін. З вітальним словом до учасників конференції звернулися голова Запорізької обласної ради Олена Жук, долучилась до заходу також директор Департаменту освіти і науки ЗОВА Людмила Бухаріна.

Олена Жук акцентувала на важливості перетворень в системі освіти з урахуванням європейського розвитку нашої держави та інтеграції в загальносвітовий освітній простір.

-Ця конференція - це майданчик для обміну знаннями та ідеями, де молоді вчені можуть поділитися своїми дослідженнями та досвідом в освіті, культурі та мистецтві, заявити про себе на увесь світ. Ми віримо, що ваші інноваційні рішення та практичні підходи сприятимуть розвитку нашої країни. Дякую всім, хто долучився до організації та проведення цієї конференції, і бажаю вам продуктивних обговорень та вдалих наукових досягнень. Майбутнє в наших руках, і ми віримо в ваш потенціал як молодих вчених, - зазначила Олена Жук.

Вона також подякувала освітянам, зокрема педагогам Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії, які забезпечують навчальний процес в складних умовах прифронтового міста й мають сміливість організовувати такі масштабні наукові заходи.

Як зауважила ректор академії Валентина Нечипоренко, деякі будівлі навчального закладу постраждали від ракетних атак на Запоріжжя, та наразі академія має надію на відновлення коштом державної програми. Водночас педагогічний колектив, студенти не забувають про сьогодення – розробляють нові програми, планують розвиток реабілітаційного напрямку з урахуванням навичок та напрацювань, які здобули за роки роботи та під час війни. Відновлення освітніх закладів, які зазнали руйнувань в Запорізькій області та по всій Україні, з урахуванням сучасних вимог до освіти – одне з надважливих завдань сьогодення для української освітньої системи.

Учасники конференції також обговорили такі важливі напрямки як цифровізація освіти, модернізація Єдиної державної електронної бази з питань освіти для забезпечення прозорих, конкурентних й безпечних процедур; відкриття освітніх хабів для українських біженців та переселенців, надання їм можливості навчатися, вчасно отримувати навчальні консультації та психологічну підтримку тощо.

Із доповіддю щодо особливостей співпраці органів місцевого самоврядування та закладів вищої освіти з міжнародними донорами в рамках реалізації соціальних проєктів виступила доктор соціальних наук, професор, проректор з освітнього процесу та інвестиційної діяльності Хортицької національної академії, депутат обласної ради Елліна Позднякова-Кирбятьєва. Вона поділилася досвідом академії у реалізації спільних проєктів, які було реалізовано в тому числі з обласною радою. Лише за час війни були реалізовані дитячий простір «Спільно», літній молодіжний простір «Місія турботи» та інші успішні проєкти.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
13.04.2023