Запорізька обласна рада підтримує Концепцію розвитку штучного інтелекту

Сьогодні Запорізька обласна рада стала експертним майданчиком  для відкритого діалогу про перспективи розвитку штучного інтелекту в Запорізькій області.

Представники влади, наукової спільноти «Запорізької політехніки», підприємств оборонної галузі, сільського господарства, ІТ-компаній Запорізького регіону обмінялись думками щодо формування умов для розробки та впровадження інформаційних технологій, частиною яких є технології штучного інтелекту, у різних сферах діяльності Запорізького регіону. Окремою темою розмови стало питання про підвищення рівня підготовки спеціалістів у галузі штучного інтелекту, а також поінформованості населення щодо загальних аспектів використання штучного інтелекту.

- Щоб бути успішною у нашому  мінливому світі, влада, як і людина, повинна трансформуватися. І очолювана мною Запорізька обласна рада готова до таких трансформацій, готова сприяти позитивним змінам. Від гнучкості системи, від її відкритості та готовності до швидких рішень залежить успіх нашої громади, - зазначила голова Запорізької обласної ради Олена Жук. Вона запевнила, що депутати Запорізької обласної ради підтримують Концепцію розвитку штучного інтелекту в Україні, запропоновану Кабінетом Міністрів України. Реальним підтвердженням цього є чверть мільйона гривень, які голова облради Олена Жук і депутат облради Маргарита Трипольська скерували зі своїх депутатських фондів на придбання комп’ютерної техніки для лабораторії Національного університету «Запорізька політехніка». Адже саме цей університет має глобальні напрацювання в цій галузі.

Як зазначив голова комітету з питань розвитку сфери штучного інтелекту Міністерства цифрової трансформації України Віталій Гончарук, штучний інтелект – це не майбутнє, це те, що коїться вже зараз. За його словами, в Україні вже активно працюють іноземні компанії і корпорації, які використовують штучний інтелект, деякі з них мають свої офіси в Запорізькій області. До того ж, Запоріжжя є клондайком талановитих програмістів, здатних опанувати технології штучного інтелекту.

Координатор проєкту у Запорізькій області Олександр Свистун, який презентував Концепцію лабораторії штучного інтелекту НУ «Запорізька політехніка», наголосив, що основна мета інноваційного проєкту – підвищити якість технічної освіти і привабливість запорізьких університетів, створити ефективний майданчик для реалізації проєктів з використанням штучного інтелекту.

Після презентації низки проєктів, що вже реалізують студенти «Запорізької політехніки», учасники діалогу підписали Меморандум про співпрацю. Голова Запорізької обласної ради, лідери НУ «Запорізька політехніка» та інжинірінгових компаній домовились об’єднати зусилля для пришвидшення переходу на ефективні і конкурентні технології штучного інтелекту.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
24.11.2021