Запорізька обласна рада і Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ провели «мовну» онлайн-конференцію

Рішення про визнання російської мови регіональною мовою на території Запорізької області офіційно скасовано. – Про тенденцію до скасування рішень місцевих рад про функціонування регіональних мов говорили сьогодні під час онлайн-конференції керівники Запорізької обласної ради і представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Зокрема, спостерігач Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Берік Мірманов поцікавився станом справ із функціонуванням регіональних мов на території Запорізької області.

Нагадаємо, на двадцятій позачерговій сесії Запорізької обласної ради шостого скликання було прийнято рішення від 16.08.2012 № 2 «Про заходи, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин, передбачені  Законом України “Про засади державної мовної політики”, на території Запорізької області», яким вирішено застосувати заходи, передбачені Законом України “Про засади державної мовної політики”, спрямовані на використання російської мови як регіональної на території Запорізької області.

Як розповів начальник управління юридичного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату Запорізької обласної ради Єгор Мороз, 24 березня цього року Запорізьким окружним адміністративним судом було прийнято рішення про визнання протиправним та нечинним рішення від 16.08.2012 № 2 «Про заходи, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин, передбачені  Законом України “Про засади державної мовної політики”, на території Запорізької області».

Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу ній було подано, тобто з 23.04.2021.

- На сесіях, на робочих засіданнях постійних депутатських комісій, при листуванні Депутатами Запорізької обласної ради і співробітниками виконавчого апарату Запорізької обласної ради використовується виключно державна мова – українська. При цьому громадяни, які звертаються до органів місцевого самоврядування, в тому числі, до Запорізької обласної ради, не відчувають дискримінації, - запевнила представників ОБСЄ голова Запорізької обласної ради Олена Жук. При цьому вона додала, що на всіх комунікативних майданчиках серед жителів Запорізької області спостерігається тенденція до використання саме української мови.

Свої коментарі і приклади спостерігачам фокусної групи з національних меншин і правоохоронних органів, що входить до с кладу ОБСЄ, надали перший  заступник голови Запорізької обласної ради Людмила Любім, керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко, начальник управління організаційного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату Запорізької обласної ради Анатолій Остапенко. 

Наступну зустріч учасники діалогу планують присвятити обговоренню питань гендерної рівності в Запорізькій обласній раді.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

 

Дата публікації: 
05.04.2021