Запорізька громада привітала всесвітньо відомого хірурга Олександра Никоненка з ювілеєм

Сьогодні відбулося урочисте засідання асоціації хірургів Запорізької області та вченої ради ДЗ «ЗМАПО МОЗ України», яке було присвячене 80-ти річному ювілею академіка Олександра Никоненка.

Від імені голови обласної ради Олени Жук, від депутатського корпусу та від кожного вдячного громадянина привітала ювіляра перший заступник голови обласної ради Людмила Любім. Вона відзначила, що для усієї області велика честь вітати таку шановну людину, як Олександр Семенович Никоненко, та зачитала вітальну адресу від громади області:

- Ви - обличчя медицини Запорізького краю. Ваша багаторічна праця надихає сучасників, і в майбутньому ще надихне не одне покоління лікарів. Ваш професіоналізм та самовіддача улюбленій справі захоплюють, ви незаперечний авторитет у світовій медицині і приклад для своїх колег…

На сьогодні Олександр Никоненко обіймає посаду ректора ДЗ «Запорізька медична академія післядипломної освіти Міністерства охорони здоров’я України» та є професором кафедри трансплантології та ендокринної хірургії з курсом серцево-судинної хірургії, доктор медичних наук, професор, академік.

Свідченням видатного таланту лікаря є присвоєння йому почесного звання «Заслужений діяч науки і техніки України», звання «Почесний громадянин міста Запоріжжя» і «Людина року – 2004» в галузі науки, він став лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки. Нагороджений орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» III та II ступенів, Почесними грамотами Міністерства охорони здоров'я України. Професор Олександр Никоненко - кавалер ордена князя Ярослава Мудрого V та IV ступенів, член-кореспондент НАН України зі спеціальності «Трансплантологія», академік НАМН України зі спеціальності «Трансплантологія», має медаль ім. М.М. Амосова.

Тож цього дня ювіляра привітали зі святом не лише представники обласної та місцевої влади, друзі та близькі, а й безліч колег з комітету та підкомітету з питань сучасних медичних технологій та розвитку трансплантології Верховної Ради України, з Асоціації кардіохірургів України, з Асоціації хірургів України, з Міністерства охорони здоров'я України та багато інших. Ювіляр вкотре отримав нагороди, грамоти та медалі. 

Слова привітань у цей день висловив і депутат Запорізької обласної ради, головний лікар Запорізької обласної лікарні Ігор Шишка.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

 

Дата публікації: 
11.11.2021