Законодавці ухвалили використання єдиного телефонного номеру 112 для прийняття екстрених викликів

Відповідні зміни до законодавства були прийняті сьогодні, 7 вересня, під час пленарного засідання Верховної Ради України.

Сьогодні народні депутати ухвалили в цілому «Проєкт Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112».

Законопроєкт №7581 передбачає створення єдиного центру прийняття та обробки екстрених викликів, що дозволить використовувати єдиний телефонний номер – 112.

Як зазначають автори законопроєкту, за період воєнного стану з 24 лютого 2022 року по теперішній час навантаження на служби екстреної допомоги населенню різко зросло. Так, середня кількість щоденних екстрених викликів до служб 101 та 102 з часу введення в Україні воєнного стану зросла на 45 %.

Аби вирішити ці проблеми системно, запропоновано внесення низки змін до діючих законодавчих актів, що дозволить запровадити централізовану систему швидкого реагування, скоротити час реагування на небезпечні ситуації та підвищити ефективність підрозділів екстреної допомоги населенню.

Під час пленарного засідання «за» проєкт Закону №7581 проголосувало 308 народних депутатів.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
07.09.2022