З 1 жовтня компенсація витрат громадянам, які тимчасово прихистили ВПО, збільшиться до 30 грн на день за кожного переселенця

Розширення програми «Прихисток» закріплено підписаними змінами до Меморандуму між Міністерством розвитку громад та територій та міжнародними організаціями.

Міністерство розвитку громад та територій України підписало зміни до Меморандуму про взаєморозуміння з Міжнародною федерацією Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (МФЧХ і ЧП)  та Товариством Червоного Хреста України (ТЧХУ), якими розширюється співпраця у межах програми «Прихисток».

Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

-Зміцнюємо співпрацю з міжнародними організаціями в межах програми «Прихисток». Планується, що покриття більшої частини витрат на «Прихисток» буде фінансуватися коштом наших партнерів. Також, за домовленістю сторін, з метою підтримки громадян під час проходження опалювального сезону, компенсації власникам житла зростуть удвічі. І становитимуть близько 900 грн щомісяця за кожну особу, — зазначив Олексій Чернишов.

Відповідно до умов Меморандуму, з 1 жовтня 2022 року до 31 березня 2023 року компенсація витрат громадянам, які тимчасово прихистили ВПО буде збільшена до 30 грн на день за кожного переселенця.

На сьогодні власники житла в різних регіонах надали прихисток для понад  600 тисяч українців, які через війну стали вимушеними переселенцями.

Наразі Мінрегіон розробив проєкт постанови про внесення відповідних змін до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення ВПО, який планується винести на розгляд Уряду найближчим часом.

Крім того, ТЧХУ та МФЧХ і ЧП висловили готовність допомогти місцевій владі в регіонах із проходженням опалювального сезону. Зокрема, забезпечити генератори 5 кВт, каністри, точки розігріву, намети тощо.

Джерело: прес-служба Міністерства розвитку громад та територій України

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
07.09.2022