Юні дослідники історії та природи рідного краю долучилися до створення наукових видань

21 грудня  у комунальному закладі «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» презентували два науково-популярні видання, основу яких склали доробки вихованців центру.

Одне з них - «Усна історія Запорізького краю: матеріали етнографічної експедиції юних краєзнавців. Випуск 1. Мелітопольщина». У книзі вперше зібрана інформація про понад 60 вікових і меморіальних дерев Запорізької області (а з урахуванням алей, парків і груп дерев – більше 200), виявлених і описаних пошуковими учнівськими групами протягом 2019-2020 років на території 11 районів (міст) Запорізької області. У книзі надається інформація про біометричні особливості вікових дерев, їх походження і стан збереженості, про історичні події, які вирували у місці зростання дерев, про людей, які зберегли пам’ятки природи для прийдешніх поколінь. Надаються практичні поради з лікування та охорони дерев. Книга добре ілюстрована фотографіями, які доповнюють живу та цікаву розповідь.

Збірку «Усна історія Запорізького краю: матеріали етнографічної експедиції юних краєзнавців. – Випуск 1. Мелітопольщина» випущено в рамках обласної програми учнівської молоді «Мандруємо Запорізьким краєм». У виданні відтворено матеріали етнографічної експедиції юних краєзнавців та педагогів КЗ «Центр туризму» ЗОР до сіл Мелітопольського району Запорізької області: Новгородківка, Степне, Мар’ївка, Полянівка, Золота Долина, Ромашки, Долинське – місцями колишніх німецьких та чеської колоній, здійсненої  в червні 2019 року. Видання побудовано на основі зібраних спогадів мешканців сіл  та містить багатий фотоілюстративний матеріал. Унікальність видання полягає в тому, що вперше в Україні  етнографічні та усноісторичні розвідки юних краєзнавців, в межах однієї експедиції, отримали продовження у вигляді друкованої збірки.

Як зазначають організатори, важливо, аби юні науковці не просто відчували підтримку  під час проведення  досліджень, а й бачили практичну користь від проведеної роботи, адже ці видання стануть в нагоді при підготовці творчих робіт для школярів та дорослих, які цікавляться історією свого краю.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

 

Дата публікації: 
22.12.2020