Як отримати пільговий кредит на житло за державною програмою «єОселя» – алгоритм дій

Хто може скористатися програмою «єОселя», які умови кредитування і що необхідно зробити, аби отримати пільгові умови для придбання житла? На ці питання відповіли у Мінреінтеграції.

Держава різними способами намагається допомогти своїм громадянам з житлом. Серед програм підтримки – «єОселя», яка передбачає надання пільгових іпотечних кредитів під 3% та 7% річних для придбання квартири.

Програмою можуть скористатися:

- внутрішньо переміщені особи;

- військові та правоохоронці;

- ветерани війни та члени їхніх сімей, учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни, а також сім’ї загиблих (померлих) захисників і захисниць України (крім тих, яким виплачена одноразова грошова допомога);

- медики, вчителі, науковці.

Кандидати мають відповідати певним вимогам:

• вік від 18 років;

• відсутність чинних пільгових державних іпотек і лізингу;

• не належати до осіб під санкціями та не перебувати у реєстрі олігархів;

• не мати у власності понад 52,5 кв. м для сім’ї з однієї особи та 21 кв. м на кожного наступного члена сім’ї (не враховується нерухомість, розташована в районі проведення воєнних (бойових) дій або на території, яка перебуває в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

Подати заяву можна за допомогою порталу «Дія».

Як отримати послугу Онлайн

1. Зареєструйтеся чи авторизуйтеся в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису, Дія.Підпису або BankID.

2. Перейдіть до послуги єОселя.

3. Перевірте власні дані з кабінету громадянина на Порталі. Відкоригуйте їх за потреби, оскільки вони будуть подані в заяві на отримання іпотеки.

4. Оберіть категорію заявника, до якої відноситесь за місцем працевлаштування. Будьте уважні, претендувати на отримання іпотеки можуть лише громадяни України, які належать до однієї з категорій, визначених в п. 3 Постанови Кабінету Міністрів №856 від 2 серпня 2022 року.

5. Вкажіть власний сімейний статус, дані іншого з подружжя, якщо ви перебуваєте у офіційному чи цивільному шлюбі, кількість неповнолітніх дітей до 18 років, що з вами проживатимуть, і середньомісячний дохід сімʼї.

6. Вкажіть дані про бажане житло та банк, до якого хочете надіслати заяву. В одній заяві можна обрати лише один банк.

7. Перевірте заяву, підпишіть електронним підписом та надішліть.

8. Очікуйте повідомлення про подальші кроки на вказану електронну адресу. Воно також буде доступним у розділі «Зверніть увагу» в кабінеті громадянина на порталі Дія.

Заява може бути в роботі у банку до 3 робочих днів. За результатом розгляду наданих даних банк звʼяжеться за телефоном або електронною поштою та повідомить про наступні кроки.

Джерело: прес-служба Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
19.12.2022