Як оформити свідоцтво про народження дитини за кордоном – пам’ятка
Для українців, які вимушені були покинути країну, у Національній соціальній сервісній службі надали роз’яснення щодо оформлення актів цивільного стану громадян України за кордоном.
Як повідомляють у НСССУ, державну реєстрацію актів цивільного стану громадян України, які проживають або тимчасово перебувають за кордоном, проводять дипломатичні представництва і консульські установи України.
Таким чином реєстрація народження дитини проводиться консулом з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові.
Як зазначають у НСССУ, реєстрація, видача свідоцтва про реєстрацію акту цивільного стану та видача свідоцтва про народження дитини проводиться без стягнення консульського збору.
Документи, які необхідно надати:
- документ медичного закладу про народження дитини;
- паспортні документи, що посвідчують особи батьків;
- документ, який є підставою внесення відомостей про батька.
Відмовити у реєстрації народження дитини можуть в тому випадку, якщо в консульській установі відсутній доступ до Державного реєстру актів цивільного стану. В такому випадку заява про державну реєстрацію акту цивільного стану подається, а актовий запис складається в паперовій формі без використання програмних засобів з подальшим обов’язковим внесенням відомостей цього актованого запису до Державного реєстру актів цивільного стану громадян протягом п’яти робочих днів з дня відновлення такого доступу. З 2023 року Дипломатичним установам України надано право на проведення держреєстрації актів цивільного стану, вносити зміни до них, поновлювати й анулювати їх, зокрема, й свідоцтва про народження.
Якщо все ж таки у консульстві було відмовлено у державній реєстрації народження дитини, у зв'язку з відсутністю документів закладу охорони здоров'я, особа може звернутися до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.
Джерело: прес-служба Національної соціальної сервісної служби України
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради