Як діти з ТОТ можуть отримати документи про освіту та вступити у виш: депутат обласної ради відповіла на питання гарячої лінії

Сьогодні участь у гарячій лінії Запорізького обласного контактного центру взяла голова постійної комісії з гуманітарних питань Світлана Македонська.

Як отримати гуманітарну допомогу, гроші на відновлення пошкодженого житла, допомогу у лікуванні травм, отриманих внаслідок обстрілів – це вже традиційні питання, які надходять на гарячу лінію обласного контактного центру під час війни.

До цих питань сьогодні додалися й ті, що стосуються особливостей роботи системи освіти у воєнний час. Адже депутат обласної ради Світлана Македонська очолює гуманітарну комісію та опікується освітянською галуззю.

Зокрема, додзвонювачів цікавили можливості отримання документів про освіту дітей з тимчасово окупованих територій. Як зазначила Світлана Македонська, механізм видачі документів учням 9-11-х класів для дітей з ТОТ був відпрацьований вже минулого року. Кожен з дітей закріплений за навчальним закладом міста Запоріжжя, де після виготовлення документів про освіту їх можна буде отримати.

Крім того, Світлана Македонська надала пояснення щодо проведення Національного мультипредметного  тесту у Запорізькій області у 2023 році. Вона також зазначила, що випускники з ТОТ мають право на безкоштовне навчання у вишах. Для них передбачено зарахування за «квотою-2». Заяву на вступ можна подати онлайн. А вступники, які зареєстровані та перебувають на тимчасово окупованих територіях, зможуть проходити усі процедури вступної кампанії дистанційно.

Спілкуючись з громадянами, Світлана Македонська зауважила, що багато питань виникають через недостатню інформацію щодо можливостей надання допомоги переселенцям, людям, що постраждали внаслідок обстрілів. З приводу цих питань вона спрямує депутатські запити відповідним органам влади.

Нагадаємо, що  звернутися на гарячу лінію «Запорізького обласного контактного центру» можна за телефоном 0 800 503 508.

Також працюють чат-боти месенджерах Телегам та Вайбер:

https://botpoint.okc.zoda.gov.ua/viber  
https://botpoint.okc.zoda.gov.ua/telegram

Графік гарячих ліній можна знайти на сайті Запорізького обласного контактного центру.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

 

Дата публікації: 
02.05.2023