Вихованець Мелітопольського ліцею-інтернату став бронзовим призером Міжнародної молодіжної наукової олімпіади (IJSO)

Учні комунального закладу «Мелітопольський ліцей-інтернат ІІ-ІІІ ступенів» Запорізької обласної ради неодноразово прославляли свій навчальний заклад, а  цього року – вийшли на світовий рівень.

Міжнародна молодіжна наукова олімпіада (International Junior Science Olympiad, IJSO) – одна з 12 найпрестижніших світових наукових олімпіад для молоді, спрямована на популяризацію науки та природничих дисциплін.

Цього року вже традиційну 18-ту олімпіаду вперше провели у гібридному форматі. Загалом участь в науковому змаганні взяли делегації з 60 країн світу, Україна стала учасницею вдруге.

Наші юні науковці здобули 4 бронзові та 2 срібні нагороди.

Бронзу олімпіади отримав і учень 10 класу комунального закладу обласної ради Олександр Панасенко. З огляду на епідеміологічну ситуацію в світі, хлопець брав участь у заході в режимі онлай на базі МАН у Києві. Свою перемогу він здобув у природничих дисциплінах – «хімія», «біологія» та «фізика». Теоритична та практична частини завдань проходили англійською мовою. Викладачі Олександра зазначають, що ця перемога є знаковою, оскільки сам учень навчається у класі філологічного напрямку і змагався з суперниками, які мають саме фізико-математичний профіль. 

Також серед переможців української збірної: учень Харківського фізико-математичного ліцею №27 Едуард Палант (срібло), учениця Херсонського фізико-технічного ліцею Марина Богдан (срібло), учні Львівського фізико-математичного ліцею при ЛНУ ім. І. Франка Максим Фургала та Данило Квіт (бронза), учениця Харківського фізико-математичного ліцею №27 Діана Нескоромна.

В рамках урочистої церемонії закриття олімпіади в Дубаї відбулась офіційна передача прапору IJSO від цьогорічної країни проведення ОАЕ – до України, яка прийматиме олімпіаду наступного року. Прапор отримав Президент МАН Станіслав Довгий.

Фото зі сторінки Малої академії наук України у Фейсбук.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
21.12.2021