Видатних громадян Запорізького краю нагородили почесними грамотами

Напередодні Дня Конституції України голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак привітав запоріжців з державним святом та нагородив кращих представників області почесними грамотами.

В урочистому засіданні також взяли участь  голова Запорізької обласної  державної адміністрації Віталій Боговін та народний депутат України першого скликання Олександр Білоусенко.

Вітаючи присутніх, Григорій Самардак зазначив, що через карантинні обмеження цього року не вдалося зібратися в більшому колі однодумців, та й залишити без уваги таке важливе для української державності свято – теж не маємо права.

-Цей рік може стати знаковим для нашої Конституції, адже всі ви знаєте про заплановані зміни щодо децентралізації.  Втім варто пам’ятати, що загальні засади, закріплені в Основному законі – завжди залишаться незмінними. І про них важливо пам’ятати, зокрема, статтю  5, яка проголошує, що народ є носієм суверенітету і єдиним джерелом влади. Те, якою буде Україна завтра залежить від кожного з нас, - підкреслив очільник обласного парламенту.

З нагоди Дня Конституції та за внесок у розвиток держави та майбутніх поколінь, зміцнення бойової слави, голова обласної ради вручив нагороди кращим представникам  Запорізького краю. Почесними грамотами були відзначені: завідувач кафедри філософії національного університету «Запорізька політехніка» Ольга Бондаренко; офіцер-психолог військової частини А2176, лейтенант Андрій Дячко; начальник варти  відділення начальників варт військової частини 3026 Національної гвардії України, прапорщик Денис Мігоцький; провідний фахівець відділу цивільного захисту Запорізького міськрайонного управління Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, майор  служби цивільного захисту Олексій Маловічко; сестра медична загальної практики-сімейної медицини амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №1 м. Вільнянськ КНП«Вільнянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Вільнянської районної ради Катерина Іванова.

Буремні для українського державотворення 90-ті роки згадав у своїй промові Олександр Білоусенко. Як безпосередній учасник творення Конституції (адже він був серед 346 парламентарів, які підтримали Акт незалежності України й брав участь у створенні тексту майбутньої Конституції), звернувся до присутніх із історичним екскурсом:

-Коли ми створили проєкт Конституції та подали його на всенародне обговорення – 180 тисяч наших громадян виявили бажання взяти участь у ньому. Прийнявши до уваги всі зауваження, побажання та правки людей, вже у 1993 році було затверджено проєкт нової Конституції незалежної України. Підписали його лише 1996 року, але це трішки інша історія. Наш головний документ оцінили багато країн світу як один із найкращих – той, що охоплює всі сфери життєдіяльності населення, повний, детальний та справедливий. Тому ми маємо навчитися цінувати його. Як релігії поважають свої книги – Тору чи Біблію – так і наші громадяни мають поважати Конституцію.

На завершення урочистої частини, запрошені гості обмінялися теплими словами привітань із державним святом та побажали одне одному аби наступного року, до 25-річчя з дня прийняття Конституції України, зустрітися в більш широкому й урочистому зібранні.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
25.06.2020