Вперше Запорізька область приймала Собор болгар України

11-12 вересня у міському парку культури і відпочинку ім. Горького в місті Мелітополь вперше на Запорізькій землі відбувся IX Собор болгар України.

Організатори фестивалю - Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації, відділу культури Мелітопольської міської ради, Асоціація болгар України, комунальна установа «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради.

Собор болгар України – свято болгарського національного самовизначення, ідентичності, фольклорної спадщини, пісенного та танцювального мистецтва, сімейних зустрічей, яке є платформою для спілкування та самореалізації національних меншин з усіх регіонів України.

Низку святкових заходів розпочала хода від майдану Перемоги до парку культури і відпочинку ім Горького. В ході взяли участь почесні гості та представники фольклорних болгарських колективів з усієї України. Разом з ними пройшли по проспекту і представники інших національно-культурних товариств міста.

Після ходи на головній сцені відбулася церемонія відкриття, під час якої ведучі розповіли всім присутнім історію переселення таврійських болгар та їх закріплення на Запорізькій землі. Після цього відбулася урочиста церемонія передачі святої реліквії — прапора Собора від Димитра Терзі, директора Всеукраїнського центру болгарської культури в Одесі,  Ілії Балєву, представнику болгарського культурно-освітнього центру «Балкани». У Мелітополі прапор зберігатиметься до наступного Собору болгар. Також з головної сцени  прозвучали теплі слова привітань зі святом від почесних гостей.  

Святкування на честь відкриття Собору на великій сцені продовжилось великим етнічним концертом за участі понад 50 національних колективів.

Весь час біля фонтану проходили різні виставки декоративно-прикладного мистецтва, до якого долучилися майстри громадської організації «Запорізький колорит», котрі добре доповнили святкування своїми виробами, виставка болгарського побуту. Також гостей чекали майстер-класи народних ремесел та  дегустація страв національної кухні.

Ввечері концертна програма перемістилася на малу сцену біля «Поляни казок». Жителі та гості міста танцювали під веселі ритми болгарського хоро, а колективи з усієї України продовжили радувати всіх своїми виступами. Завершилося святкування концертною програмою у виконанні етно-групи «Фолкі фанк» та святковим салютом. 

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради        

 

Дата публікації: 
14.09.2020