Вірусологи не зафіксували жодного нового випадку інфікування COVID-19 в області за добу

За останню добу в області нових випадків захворювання на COVID-19 не зареєстровано.

Як повідомляє Запорізький обласний лабораторний центр, всього станом на 8:00 07.06.2021 зареєстровано 103647 лабораторно підтверджених випадків, в т.ч. 5275– серед дітей (за добу –0) та 5018 серед медичних працівників (за добу –0). За добу летальних випадків не зареєстровано (всього - 2370),  одужало  67 пацієнтів (всього – 98460).

Переважна більшість померлих - особи похилого віку та відносились до групи ризику (мали супутні гострі або хронічні серцево-судинні та легеневі патології, вікові порушення з боку серцево-судинної системи, злоякісні новоутворення, цукровий діабет).

За даними епідрозслідування, не встановлено джерело інфекції по 88258 особам (за добу – 0), інфікувалась внаслідок контакту із лабораторно підтвердженим випадком – 15253 осіб (за добу –0), 136 захворілих прибули із-за кордону (за добу - 0).

Активні випадки (продовжують лікуватись) – 2814, із яких 543 лікуються в стаціонарах, 2271 – на дому в режимі самоізоляції під наглядом лікарів.

Вірусологічною лабораторією ДУ «Запорізький ОЛЦ МОЗ України» цілодобово на бюджетній основі здійснюються лабораторні дослідження на COVID-19 методом ПЛР (полімеразно-цепна реакція) та методом ІФА (імунно-ферментний аналіз). Крім того, лабораторні дослідження на COVID-19 (ПЛР та ІФА) також проводять інші медичні установи та приватні лабораторії.

За останню добу лабораторно обстежено 431 осіб, в т.ч. 421 - на базі ДУ «Запорізький ОЛЦ МОЗ України», інфікованих не виявлено.

Звертаємо увагу, що лабораторному обстеженню на COVID-19 безкоштовно підлягають хворі з підозрою на коронавірусну інфекцію, хворі на пневмонії та тяжкі гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), а також хворі з будь-якими симптомами ГРВІ. Тому при появі симптомів ГРВІ зателефонуйте своєму сімейному лікарю, який направить на лабораторне обстеження та призначить відповідне лікування.

Якщо температура тіла підвищиться вище 38 градусів та з’являться сухий кашель, утруднене дихання або ядуха – негайно викликайте «швидку» допомогу.

Нагадуємо, що найбільш ефективним заходом профілактики є вакцинація. Інші заходи профілактики - дотримання карантинних обмежень, користування засобами індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції та гігієни рук.

Фото – з відкритих джерел

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
07.06.2021