Віце-Президент УАРОР Олена Жук взяла участь в експертному обговоренні презентації концептуальної записки нової Архітектури планувальних документів.

Віце-Президент УАРОР Олена Жук взяла участь в експертному обговоренні презентації концептуальної записки нової Архітектури планувальних документів.
 
Нагадаємо, що документація планування простору розробляється в середньому на 25 років. Вона повинна мати своє відображення в довготривалих документах, які в подальшому формуються і реалізуються. У разі зміни вектору якого-небудь напрямку вона повинна бути вчасно актуалізована для того, щоб мати розуміння того, яким чином планує рухатись або територіальна громада - область - держава, або навпаки держава - область - територіальна громада. 
 
Єднання таких документів дозволить в подальшому всім мати чітке розуміння того, яким чином в подальшому може розвиватись тий чи інший населений пункт. 
 
Сьогодні чітко бачимо, що програми комплексного відновлення - це ті документи, які можуть мати як аналітичну складову, так і дієву складову. Як це може бути відображено на рівні містобудівної документації, так і практичні заходи щодо їх реалізації. Якщо, наприклад, говорити по концепціям інтегрованого розвитку, - це той документ, який було розпочато розробляти тими чи іншими органами місцевого самоврядування - ми все таки плануємо розвантажити і виключити з цього документа, так званий “План заходів щодо реалізації” для того щоб розвантажити цей документ такою складовою і мати розуміння того, що ці процеси не дублюються в усіх інших документах.
Окремо зверталась увага на той документ, який минулого разу підіймався на аналогічному зібрання- це “Генеральна схема планування територій України”. Інституційно цей документ існує в Україні з 2002 року. Ідеологічно і концептуально сильно застарів, але ми також розуміємо, що на рівні держави повинно бути сформовано якийсь документ, який би формував національне бачення того, яким чином повинно бути розвинені ті, чи інші напрямки. Наприклад, енергетична складова, дорожня складова, тощо.
 
- Розробка та імплементація вищевказаного документу - процес кропіткий та багаторівневий. Зрозуміла і прозора будова планувальних документів - запорука спрощення життя громад, - впевнена Олена Жук.
Дата публікації: 
08.05.2024