В Запорізькій області запустили один з найсучасніших і найефективніших апаратів для лікування злоякісних новоутворень (ВІДЕО)

Відзавтра перші пацієнти Запорізького обласного протипухлинного центру проходитимуть променеву терапію на лінійному прискорювачі.

Сьогодні, після трьох років напруженої роботи, на базі КНП «Запорізький регіональний протипухлинний центр» Запорізької обласної ради відкрито новий корпус блоку дистанційної променевої терапії. Його головна «родзинка» - надсучасний лінійний прискорювач швецької фірми ELEKTA.

Як зазначила під час урочистого відкриття блоку голова Запорізької обласної ради Олена Жук, реалізація цього масштабного проєкту загальною вартістю 150 млн грн стала можливою завдяки депутатському корпусу Запорізької обласної ради. Зокрема, депутатам 7-го скликання Ярославу Крилю, Юрію Ружину та іншим.

-Завдання нашої, 8-ї, каденції, – продовжити цю справу і мобілізувати ресурси для закупівлі другого апарату. Сподіваюсь, нам це до снаги, - висловила впевненість Олена Жук.

Перший заступник голови Запорізької обласної ради Людмила Любім зауважила, що запоріжцям відтепер доступні сучасні європейські методи лікування пухлин різної локалізації, які рятуватимуть життя тисячам жителів Запорізької області.

За офіційною статистикою, на обліку обласного протипухлинного центру перебуває близько 50-ти тисяч пацієнтів. Заступник голови Запорізької облради Владислав Куценко назвав сьогоднішню подію позитивними системними змінами в медицині регіону:

-І це є результатом злагодженої роботи депутатів. Адже в таких питаннях політика відступає на крок назад, а пріорітети, такі як медична галузь, – стають на крок вперед.

Як пояснив директор комунального некомерційного підприємства «Запорізький регіональний протипухлинний центр» Запорізької обласної ради Михайло Єсаянц, опромінення використовується для лікування багатьох видів пухлин, а для більшості пацієнтів є єдиним прийнятним методом лікування. Щорічно в медичних закладах Запорізької області променеву терапію отримують приблизно 3000 пацієнтів. Загалом, із застосуванням променевої терапії лікуються до 70% усіх пацієнтів із злоякісними новоутвореннями.

-Робота на лінійних прискорювачах дозволяє лікарям використовувати спеціальну програму планування, що дозволяє точніше потрапити пучку опромінення на уражену зону, виключивши із зони опромінення здорові органи та тканини. Завдяки цьому до пухлини підводиться потужна доза, яка викликає некроз злоякісних клітин з мінімальним токсичним ефектом для здорових тканин, - пояснив Михайло Єсаянц.  

Якість проєкту, реалізованого на базі КНП «Запорізький регіональний протипухлинний центр», високо оцінив народний депутат України, голова підкомітету Верховної ради України з питань профілактики та боротьби з онкологічними захворюваннями Валерій Зуб (Чернігівська область). За його інформацією, це – 15-тий лінійний прискорювач в Україні, але він – один з найкращих і найефективніших.

До речі, послуги з променевої терапії оплачуватиме Національна служба здоров’я України – для пацієнтів вона буде безкоштовною.

Новий блок променевої терапії також відвідали заступник голови Запорізької обласної ради Геннадій Фукс, депутати Запорізької обласної ради 7-го та 8-го Наталія Авраменко, Роман Кузьменко, Юрій Ружин, Василь Хвостак, народні депутати України Антон Кунаєв, Павло Мельник та інші.

Проєктом будівництва блоку променевої терапії передбачено розміщення двох лінійних прискорювачів. Ще один апарат, який планують закупити в лізинг через один з державних банків України, дозволить збільшити обсяги медичної допомоги жителям Запорізької області.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

 

 

 

 

Дата публікації: 
09.06.2021