В Запорізькій обласній клінічній лікарні вперше провели унікальну операцію тривалістю 15 годин

На базі КНП «Запорізька обласна клінічна лікарня» проведено операцію з протезування висхідної дуги аорти та заміни артеріального клапана.

Це хірургічне втручання є надскладним, адже пацієнти з діагнозом гострої аневризми потребують надтермінового оперативного втручання. Крім того – це єдиний шанс на життя.

На сьогодні в Україні щорічно фіксується 3,5 тисячі випадків розриву аорти. Тільки в Інституті Амосова щорічно проводять понад 300 таких операцій. Для оперативного втручання потрібно професійне оснащення та необхідні витратні матеріали у великій кількості. Такі можливості має і Запорізька обласна лікарня, де 30 березня вперше провели протезування висхідної дуги аорти та сонної артерії молодому чоловіку, який раптово опинився у лікарні зі складним діагнозом.

Напередодні швидка госпіталізувала 39-річного чоловіка з розривом аорти. Трагічний випадок стався раптово. Чоловік займався у спортзалі та під час взяття штанги у нього розірвалася аорта. Постраждалого госпіталізували з підозрою на інсульт. Чоловіку провели комплексну діагностику та виявили причину гострого мозкового порушення - розрив аорти. Постраждалий потребував термінового оперативного втручання. У зв’язку з тим, що транспортування пацієнта до Києва було неможливим, зі столиці  прибула команда лікарів на чолі з одним із провідних спеціалістів з патології аорти України та завідувачем відділення хірургічного лікування патології аорти Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова Віталієм Кравченком. Як розповів лікар, Інститут Амосова співпрацює з ЗОКЛ близько 20 років. Завдяки тісній співпраці пацієнт був вчасно та професійно прооперований.

- З огляду на структуру і специфіку роботи відділу, який я очолюю, це досить комплексна складна патологія, яка вимагає повноцінної діагностики, зважених рішень, наявності спеціального професійного обладнання та витратних матеріалів, а також професійних кадрів. Операційна летальність – близько 4% при гострих ситуаціях і близько 1% - при плановій хірургії. З огляду на важкий стан пацієнта, було прийнято рішення оперувати на місці. Тому ввечері ми виїхали з Києва і вже зранку 30 березня приступили до хірургічного втручання, яке тривало понад 15 годин, - прокоментував Віталій Кравченко.

В ході операції був зупинений кровотік і запущено штучний кровообіг, а температура тіла пацієнта була охолоджена до 22 градусів за Цельсієм. Це необхідно для того, аби лікарі максимально швидко провели операцію на оаорті і потім «оживили» пацієнта.

На щастя, лікарям вдалося успішно провести операцію. Зараз пацієнт знаходиться під пильним наглядом кваліфікованих лікарів Запорізької обласної клінічної лікарні. За ним спостерігають реаніматологи, кардіохірурги, невропатологи, інсультні неврологи. За словами заступниці директора з медичної частини ЗОКЛ Анастасії Саржевської, завдяки спільній роботі Інституту Амосова і Запорізькій обласній клінічній лікарні, пацієнт отримав шанс на життя. Є надія, що він успішно пройде довготривалий шлях реабілітації і буде мати змогу жити повноцінним життям.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Дата публікації: 
01.04.2021