В Запорізькій обласній клінічній лікарні провели унікальну операцію на «відкритому серці»

Разом із запорізькими кардіохірургами операцію Феррацції виконав доктор медичних наук, заступник директора Національного інституту ім. Амосова Костянтин Руденко. Цю авторську методику оперування складного вродженого пороку він опанував в Італії і тепер активно впроваджує в Україні.

Пацієнтка - 66-річна Наталія Іванівна. 3 роки тому в одній з лікарень Запоріжжя  їй діагностували інфаркт, після чого її стан став стрімко погіршуватися.

Спеціалісти Національного інституту ім. Амосова поставили діагноз – гіпертрофічна кардіоміопатія або «велике» серце. Це вроджена вада, при якій порушується кровообіг, і серце значно збільшується у розмірах. Саме цей діагноз – причина №1 серед випадків раптової смерті.

Раніше цю патологію було складно діагностувати, а вилікувати – тим більш. Але сьогодні впровадження новітньої технології операції за методом Феррацці дозволяє у прямому сенсі перекроїти серце та повернути пацієнта до повноцінного життя.

– Операції на базі відділення кардіохірургії ЗОКЛ Костянтин Руденко проводить не вперше, адже воно є одним з кращих регіональних центрів, де успішно впроваджують і використовують нові технології. Сьогодні тут проводять широкий спектр оперативних втручань як дорослим, так і дітям, а високий рівень підготовки фахівців і матеріально-технічна база дозволяють проводити найскладніші операції жителям регіону, не покидаючи межі області, – пояснив директор ЗОКЛ Ігор Шишка.

Як розповіли в обласній клінічній лікарні, операція за методом Феррацці – одна з найскладніших, що проводять на серці. Тіло пацієнта охолоджують до 31 градуса, серце зупиняють. Поки працюють хірурги, кровообіг штучно підтримують апарати. Операція проводиться на відритому серці.

Команда лікарів працювала, як єдиний механізм. Кожна маніпуляція проводиться під контролем інтроопераційної УЗД-діагностики: датчик, що встановлюють в стравохід пацієнта, дозволяє відстежувати мінімальні зміни у «режимі онлайн». Кардіохірурги буквально «створили» нове серце, даруючи пацієнту нове життя.

Операція пройшла успішно - серце працює в нормі, кров циркулює правильно. Пацієнтка у повній безпеці.

За словами Костянтина Руденка, за два останні роки це вже 8 операція за технологією Феррацці, яку він провів спільно з фахівцями Запорізької обласної клінічної лікарні. Він зазначає, що спеціалісти центру опанували всі наявні методики в кардіохірургії та з успіхом виконують складні операції як дорослим, так і дітям з вродженими вадами серця.

– Мені було дуже комфортно працювати з командою завідувача відділення кардіохірургії ЗОКЛ, к. мед. н. В'ячеслава Валерійовича Осауленко. Я приїхав самостійно, без київських спеціалістів, бо впевнений в хорошій діагностичній базі, а також в усіх фахівцях відділення. Анестезіологічна бригада, спеціалісти, що відповідають за штучний кровообіг, хірурги, медичні сестри – всі працюють на найвищому рівні, – зазначив Костянтин Руденко.

Своєю чергою, В'ячеслав Осауленко подякував за плідну співпрацю та можливість надавати своєчасну медичну допомогу всім пацієнтам області.

- За допомоги спільної роботи київських та запорізьких фахівців ми досягаємо високих результатів. Всі пацієнти, які були прооперовані за останні роки, повернулися до повноцінного життя. Дана ініціатива сприяє значному зниженню випадків раптової смерті серед населення регіону і дає можливість повернути їх до повноцінного та якісного життя, – резюмував В’ячеслав Осауленко.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
22.03.2021