В Україні відзначають День піхоти ЗСУ

6 травня в Україні відзначають День піхоти ЗСУ. День піхоти було запроваджено за ініціативи командування Сухопутних військ ЗСУ. Свято встановлено указом президента Петра Порошенка  у квітні 2019 року.

В  указі президента відзначалося, що окремий День піхоти запроваджено «з метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій».   

День піхоти відзначається 6 травня не випадково.  Саме цього дня 1648 року козаки здобули перемогу в битві біля Жовтих Вод. Це перша переможна битва Національної визвольної боротьби під проводом Богдана Хмельницького.

Саме піхотинці несуть головне бойове навантаження під час відсічі російської агресії. Саме піхота воює проти росіян у степах, лісах, селах та містах. Воює в окопах, своїх та чужих, нищачи ворогів їх техніку різними засобами.

Саме піхотинці першими заходять у звільнені населені пункти та останніми відходять з позицій у разі необхідності.

Піхота ЗСУ  брала участь в усіх оборонних та наступальних операціях, які відбувалися під час війни, починаючи з 2014 року.      

Вшануймо пам’ять всіх піхотинців, які віддали своє життя, боронячи Україну від російської навали.

Дата публікації: 
06.05.2024