В Україні створили єдиний Реєстр зруйнованого та пошкодженого майна

У Реєстрі зберігатимуть інформацію про житлові будівлі та інші споруди, що були зруйновані під час російського вторгнення.

Як зазначають у Міністерстві цифрової трансформації України, збір та зберігання даних про пошкоджене та знищене майно необхідно для формування політики компенсації збитків та відбудови після перемоги України.

–Відбудова України — складний процес, який займе багато часу та ресурсів. Тому було важливо розпочати підготовку до відновлення якомога раніше. Ми зробили це навесні. Саме тоді ми запустили прийом заявок про пошкоджене майно у «Дії». Тепер ми презентуємо реєстр, який буде зберігати цю інформацію. Вона допоможе створити ефективний план відновлення та компенсувати збитки українцям, –зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Реєстр міститиме всю інформацію про пошкоджені та зруйновані об’єкти, а також дозволить формувати та зберігати акти комісійного обстеження по ним. Така єдина платформа допоможе приймати рішення про першочергове відновлення тих будівель і споруд, які необхідні для повноцінного функціонування громад, у тому числі якісно підготуватися до цього опалювального сезону, наголошують у Мінцифри.

За офіційними даними, наразі українці подали понад 256 тисяч повідомлень про пошкоджене майно через застосунок і портал Дія. Реєстр буде наповнюватись даними за результатами обстежень будівель спеціальними комісіями, які створювали органи місцевого самоврядування або військово-цивільні адміністрації.

Розроблення та впровадження Реєстру пошкодженого та знищеного майна здійснюється Міністерством інфраструктури у співпраці з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством розвитку громад та територій. Проєкт реалізується за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

Джерело: прес-служба Міністерства цифрової трансформації України

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

 

Дата публікації: 
30.08.2022